סיני טיפים והמלצות
סיני טיפים והמלצות

היי חברים, אני רוצה לשתף אתכם במשהו שחורה לי מאוד ואני בטוחה שרבים מכם יזדהו עם מה שאני כותבת כאן; הפעם הראשונה…

היי חברים,
אני רוצה לשתף אתכם במשהו שחורה לי מאוד ואני בטוחה שרבים מכם יזדהו עם מה שאני כותבת כאן;

הפעם הראשונה שלי בסיני הייתה לפני כ-10 שנים, אחרי הצבא, בשלהי גיל 22. סיני כבשה אותי, כמו גם את רבים אחרים. הזריחות שלה, השקיעות שלה, החול הרך והנעים, התמכרתי מיד וחלמתי על ערסל, ג'וינט וספר טוב מהרגע שחזרתי משם.
והמשכתי לחלום על לחזור לסיני ב-9 השנים שבאו לאחר מכן.
החוויה העמוקה הזו השאירה בי חותם שככל הנראה יהיה בליבי לנצח, כי המקום הזה מיוחד עבורי, בטוחה שגם לרבים אחרים. ואכן, בשנה שעברה אזרתי אומץ, התעלמתי מההתראות והגעתי לסיני בפעם השנייה, שהייתה אפילו מדהימה יותר, כי הבנתי שזו לא רק פנטזיה או זכרון מתוק בראש שלי, זה נכון, סיני היא כל מה שזכרתי שהיא, ואפילו יותר!!
מאז הפעם השנייה שלי פקדתי את סיני עוד אינספור פעמים ובכל פעם כשאני צריכה רגע, אני עוצמת את עיניי וחוזרת לשם כי זהו מקום המפלט שלי כשאני אבודה, מבולבלת, או כשלחוץ לי בראש.
כשאני צריכה לברוח ולהרגע אז אני אורזת את פקלאותיי ומגיעה לשם לכמה ימים, להתנקות, לכבות את המח ופשוט, פשוט לנשום.

ולמה אני כותבת לכם את כל זה?
כי עכשיו אני בסיני ובגלל שאני פה אני רוצה לבקש משהו קטן מכל אחד מכם.
בבקשה תנקו אחריכם, זהו זה.
דבר אחד קטנטן שאני מבטיחה לכם שאם כל תייר שפוקד את סיני יקפיד לעשות זאת אז הקסם שאני מתארת פה למעלה יישמר לעוד שנים רבות וארוכות.

מעולם לא ראיתי פסולת שצפה במים בסיני, זוהי הפעם הראשונה שלי. יש פה פסולת שאנו,התיירים, מייצרים וזוהי האחריות שלנו לדאוג לנקיון, אחרת בעוד שנה שנתיים כבר לא תהיה לנו סיני.

אנו צריכים להבין שאנו מגיעים למדינת עולם שלישי, גם אם מבחינתנו אנו בסה"כ חוצים את הגבול.
זוהי מדינת עולם שלישי, ולמקומיים כאן אין לא את הידע,לא את הכלים ולא את ההבנה של מה שנגרם לטבע המדהים הזה עקב זה שהפסולת נזרקת בכל מקום אפשרי.

מאמינה שרבים מהקוראים ביקרו כמוני בכפרים בהודו שבהם גדות הנהר היו פשוט שבילים של שקיות פלסטיק ללא סוף….זה לא מה שאני מאחלת למקום המיוחד הזה שנקרא סיני, ולצערי זה מה שיקרה אם אנו לא ניקח את היוזמה המבורכת הזו לידיים ופשוט בחייאת רבאק בואו נשמור עליה נקייה!
כמות התיירים עולה מחג לחג אז זוהי אחריותנו שנסביר את החשיבות של הנקיון לתושביה ונקפיד להעביר את המסר לכל אדם ואדם שמגיע לפנינת הטבע הקסומה הזו, כדי שתשאר קסומה לנצח.

תודה שהקדשתם לי מזמנכם ❤️

* פוסט זה מכיל תמונות אותן ניתן לראות בפוסט המקורי המופיע בקבוצה

אם מצאתם בעיה בפוסט ואתם חושבים שיש צורך להסיר אותו מהאתר ו/או מקבוצת הפייסבוק אנא מלאו את הטופס למטה ואנו נבחן את בקשתכם ונסיר אותו במידת הצורך

קבוצת הפייסבוק

הפוסט הנ"ל נכתב על ידי אחד מחברי או חברות קבוצת הפייסבוק "סיני טיפים והמלצות" לפני 5 שנים. שמו או שמה לא מופיע באתר מטעמי פרטיות וגלוי עבור משתמשים החברים בקבוצה בלבד.

ניתן להצטרף לקבוצה ממש כאן.