מקום אחד בשבוע – ראס א-שטן בקרב חובבי וחובבות סיני יש דיון עתיק יומין על מקור השם ראס א-שטן. יש גרסה…

מקום אחד בשבוע – ראס א-שטן

בקרב חובבי וחובבות סיני יש דיון עתיק יומין על מקור השם ראס א-שטן. יש גרסה שטוענת שצוק הסלע האיתן המפריד בין חלקו הצפוני של החוף לבין זה הדרומי הוא בעצם "ראש השטן" ומכאן שמו – "ראס אל-שטן". אחרים יודעים לספר שהשם בעצם נגזר מצורת הריבוי הזוגי בערבית: "שטאיין" – שני חופים. כלומר "ראס א-שטאיין" כמרכזם של שני החופים. במרוצת השנים ועם הגברת קצב התיירים השם קיבל "הנחה" ל"ראס א-שטן".

מה שעוד יותר יפה (או עוד יותר מבלבל, תלוי איך מסתכלים על זה) הוא שגם באנגלית, קיים אותו דיון: החוף מכונה "Double Head" שוב, במובן של מרכזם של שני חופים, אולם גם השם הזה עוות עם השנים ל-"Devil's Head" – ראש השטן. מבולבלים? גם אנחנו 😉

על היופי והקסם של המקום ככל הנראה אין שום ויכוח. בעצם, תלוי את מי שואלים…לפני כשנתיים בעיצומו של דיון משפחתי מעמיק, שנקרא לו לצורך העניין "סיני, כן או לא?", ניסתה אמא שלי להסביר לי את כל החסרונות הקיימים בנסיעה לחופשה דווקא בסיני – "זה מסוכן, ואם יקרה משהו לא יהיה לך עם מי לדבר. חוץ מזה חסרים מקומות יפים לנסוע אליהם בזול? סע לרודוס או לכרתים. אני אשלם לך על הטיסה!"

למרות ההצעה המפתה, סירבתי בנימוס ועוד לפני שהספקתי לשטוח את טיעוני הנגד שלי, הטלפון השמיע צליל של הודעה נכנסת. מהצד השני של הוואטס-אפ היה סלים, נהג המונית החביב שקבעתי איתו איסוף למחרת בבוקר: "אח שלי, אני מחכה לך מחר כמו שקבענו. תבוא, הכל בסדר, הכל שקט ואין מה לדאוג. מכינים לך כבר קומקום תה, והמדורה דולקת, רק מחכים לך שתגיע יא-זאלמה".

"תגיד רגע", שלחתי לו הודעה קולית בחזרה, "יש מצב שאתה מדבר גם עם אמא שלי"?

* פוסט זה מכיל תמונות אותן ניתן לראות בפוסט המקורי המופיע בקבוצה

אם מצאתם בעיה בפוסט ואתם חושבים שיש צורך להסיר אותו מהאתר ו/או מקבוצת הפייסבוק אנא מלאו את הטופס למטה ואנו נבחן את בקשתכם ונסיר אותו במידת הצורך
גלילה לראש העמוד