סיני טיפים והמלצות
סיני טיפים והמלצות

ביטוח נסיעות לסיני

סיני קרובה אלינו. ממש קרובה, עד שלפעמים נדמה לנו שחופשה בסיני היא בעצם כמו כל חופשה אחרת בארץ, למעט הביורוקרטיה של מעבר גבול טאבה. זה חצי נכון, כי המרחקים באמת לא גדולים, אבל גם לא ממש מדויק משום שמטר אחרי מסוף הגבול זה כבר חוץ לארץ, גם אם זה לא מרגיש כמו ברלין. ובחול כמו בחו"ל, יש דברים שצריך להיערך אליהם – החלפת כסף, שפה אחרת, מנטליות שונה וגם ביטוח נסיעות משום שהביטוח הרפואי שלכם לא תקף כאשר אתם נמצאים מחוץ לגבולות המדינה. מעבר לעניין הרפואי יש כמובן גם את נושא הציוד והכבודה שלכם שלא הולכת אתכם ביום יום, אבל בנסיעה לחופשה כוללת ציוד שמאוד לא נעים לאבד ורצוי שגם הוא יהיה מבוטח.

אז כמו כל נסיעה לחופשה, רגע אחרי שמצאתם תאריך וסגרתם מלון בסיני, כדאי לערוך ביטוח נסיעות. זה לא יקר במיוחד והשקט הנפשי שהכסף הזה קונה בהחלט שווה את ההשקעה הקטנה, אתם יודעים, על כל מקרה שלא יקרה. בכלל לא נעים לקבל איזו מכה שדורשת טיפול רפואי, להיעקץ על ידי בעל חיים מדברי (או ימי) או לעוף מגלשן רוח בלי שאתם יודעים שהטיפול שאתם צריכים מכוסה, בטח במדינה כמו מצרים שבה עניינים בירוקרטיים עשויים להיות מורכבים ומתישים.

ביטוח נסיעות

אז הסכמנו שצריך לערוך ביטוח נסיעות לסיני. מה הוא כולל, ואיך בכלל ניגשים לעריכת ביטוח כזה? הנה הדגשים החשובים שאתם צריכים לדעת:

מה כולל ביטוח נסיעות?

ביטוח נסיעות באופן כללי, ולא רק לסיני, כולל כיסוי למקרים בהם תצטרכו טיפול רפואי, פינוי או חילוץ מהמקום בו אתם נמצאים, כיסוי עבור גניבה או אובדן של הכבודה שלכם וגם (בהרחבות מסוימות) כיסוי בגין ביטול או קיצור החופשה עקב נסיבות רפואיות. הביטוח הוא אישי, כלומר מותאם לכל נוסע באופן פרטני בהתאם לגיל, ההיסטוריה הרפואית, היעדים אליו הוא נוסע ומה הוא מתכנן לעשות בהם. פעילויות שונות דורשות כיסוי רחב יותר שניתן לעשות במועד עריכת הביטוח.

מה צריך לדעת לפני רכישת ביטוח נסיעות לסיני?

קודם כל צריך כאמור להתאים את הכיסוי למטרת הנסיעה. סיני כוללת אטרקציות רבות שנחשבות כ"אקסטרים" ולכן אם אתם מתכננים פעילויות כמו צלילה, גלישת רוח או טיול להרים, תצטרכו להרחיב את הכיסוי הבסיסי כדי שיכיל גם את הפעילויות הללו ויכסה אתכם במקרה של תאונה חלילה.

חלק מהפוליסות דורשות השתתפות עצמית, וזה מקובל ונהוג אך אם אתם משלמים השתתפות עצמית ונדרשים להפעיל את הביטוח שימו לב לגובה ההשתתפות משום שהמחירים בסיני נמוכים מאוד, לא רק בבתי המלון, אלא גם של שירותי הרפואה וייתכן מאוד שכלל לא ישתלם לכם להפעיל את הביטוח משום שדמי ההשתתפות העצמית יהיו יקרים יותר.

אם אתם לוקחים איתכם ציוד יקר (ובינינו – מי לא לוקח היום איתו לחופשה את הטלפון הנייד או הטאבלט, או שניהם?) רצוי לבטח גם אותו מפני גניבה. זה גם דורש הרחבת הפוליסה הבסיסית, אבל עשוי להיות משתלם במיוחד אם תחזרו לחדר ולא תמצאו את הטלפון.

שימו לב שיש מקומות שלא מאפשרים הרחבת הכיסוי כך שיכלול איתור, פינוי וחילוץ מסיני. לכן רצוי לפנות לחברות או סוכנים שכן מאפשרות כיסוי כזה ומציעות גם שירות של חילוץ והטסה במקרה הצורך. כמעט כל חברת ביטוח מציעה פוליסה שאותה ניתן להרחיב גם עבור השירותים הללו תמורת סכום לא גבוה במיוחד.

חשוב גם לא להתמהמה עם עריכת הביטוח. מעבר לנטייה הטבעית שלנו כבני אדם לשכוח דברים שאנחנו דוחים למועד אחר, זה גם יאפשר לכם לקבל פיצוי בגין ביטול החופשה אם במקרה של בעיה רפואית לא תוכלו לצאת אליה וכבר שילמתם עבור המלון. גם כאן דרושה הרחבה לביטוח הבסיסי תמורת כמה שקלים.

מה עוד חשוב לדעת?

בדקו את נוהל הפעלת הביטוח לפני שאתם נוסעים. מה אתם נדרשים לעשות, עם מי לדבר, אילו אישורים להביא וכל העניינים הבירוקרטיים שאפשר לברר לפני כדי להיות בראש הכי שקט שאפשר במהלך החופשה שלכם. דאגו שמספר החירום של המוקד לפניות במקרה הצורך יהיה בהישג יד ורצוי גם שיהיה עותק נוסף של הפוליסה בתיק.

ודאי כי הסוכן או החברה שאצלה אתם עורכים את הביטוח הוא מורשה, אמין ונוסה בביטוחי נסיעות. הדבר האחרון שאתם צריכים על הראש זה להתרוצץ ולהציק לסוכן כדי לקבל את מה שמגיע לכם. אתם משלמים בדיוק כדי שמישהו אחר יעשה עבורכם את השירות הזה.

דאגו שיהיה בידכם תיעוד מכל פעילות שבגינה תצטרכו לתבוע את הביטוח – אישורים רפואיים, אישורי משטרה במקרה של גניבה וכו'. זה יקל מאוד על תהליך קבלת הפיצוי. בסיני כל הליך בירוקרטי עלול, כאמור, להיות מעט מתיש ולעורר שאלות מוזרות. עמדו על כך שאתם רוצים לקבל את המגיע לכם.

איפה רוכשים ביטוח נסיעות לסיני?

אצל כל חברה או סוכן מורשה אפשר לערוך ביטוח כזה. שימו לב שהביטוח אכן תואם את מטרת הנסיעה ואת מה שאתם מתככנים לעשות במהלכה. חברות ותיקות ואמינות בדרך כלל מציעות את כל הכיסויים הדרושים וההתנהלות מולן היא קלה ופשוטה משום הניסיון הרב שיש להן והסוכנים המקצועיים שעובדים איתה.

כך או כך – תהנו ושמרו על עצמכם!