חושות בסיני

האירוח הכי פופולרי בחופי סיני הוא בחושות – מקש, מבמבוק, מעץ, רגילות, משודרגות, עם מזגן או בלי, מול הים במרחק מספיק כדי לשמוע את הגלים בבוקר ולהתעורר בכיף. מה זה בכלל חושה ואיפה מוצאים חושות טובות בסיני.

חושות…חושות…חושות…כל היום חושות. אם עוד לא הייתם בסיני אתם בטח סקרנים לדעת על מה המהומה. כולם מדברים על חושות פה וחושות שם, ואתם רק רוצים להבין מי נגד מי ואיפה לעזאזל אתם הולכים לישון בחופשה שלכם. אז אולי כדאי להתחיל בהתחלה. מה זה בכלל חושה?

חושה היא מבנה ארעי שעשוי מקש או קני במבוק (מספיק חזק, לא לדאוג) ששימש בעבר למגורים של הנוודים שחרשו את סיני לאורך ולרוחב ונחשב למבנה שקל מאוד להקים ולפרק. שימוש בחושות היה נפוץ עוד בקופת המקרא, אם כי החושות של ימינו בסיני הן כבר יותר עמידות ופחות ארעיות. ברוב הקמפים ברחבי סיני תמצאו חושות לאירוח, ברמות שונות ובמחירים שונים, אבל העיקרון יהיה דומה – ארבע קירות, קש, במבוק או עץ, בערך 8 מ"ר, שטיח, מזרן או מיטה, כילה ובחלקן גם חשמל. בסך הכל תמורה הולמת למחיר.

למה לישון בחושה?

קודם כל בגלל החוויה. יש משהו קסום באותנטיות הזאת שלא נפגמה ובאה לידי ביטוי בכל פעם שאנחנו יורדים לסיני. התנאים אמנם בסיסיים אבל זה מה שעושה את החוויה למה שהיא ומשאיר את החופים שקטים ושלווים.

מעבר לחוויה, זה פשוט חלק מהעניין. סיני זולה בין היתר משום שהעלויות של המארחים נמוכות, וזה בגלל שרוב האירוח מתבצע בחושות. תמיד אפשר למצוא איזה מלון מפנק בנואיבה או דהב, ואפילו יש מצב שתהנו לא פחות, אבל בקמפים חושות הן חלק אינטגרלי מהמקום.

ויש גם את העניין של להתעורר ממש על קו המים לרחש הגלים. חדרים בנויים חייבים להיות במרחק מה מקו המים (ענייני תברואה והנדסה), כך שאם אתם רוצים לפתוח את הדלת בבוקר וללכת שני צעדים עד למים – אתם צריכים לישון בחושה.

איפה מוצאים חושות טובות בסיני?

מתחמי החושות העיקריים (הקמפים) פזורים בין רצועת החוף של ביר סוויר לזו של נואיבה, כאשר בדרך תעברו את אל מחאש, ראס א-שטן, מעגנה וטרבין. לאורך כל הדרך אתם תראו קמפים הנושקים לים עם עשרות חושות שרק מחכות לכם שתבואו. לכל אזור המאפיינים שלו והאירוח שהוא מציע, אם כי לאור התרחבות התיירות בשנים האחרונות, הרבה מאוד קמפים עברו שדרוג ואפשר למצוא היום חושות ברמה גבוהה בכל אזור בסיני.

ביר סוויר

רצועת החוף הצפונית ביותר שבה אפשר למצוא קמפים עם חושות. נמצאת במרחק של חצי שעת נסיעה בערך ממעבר הגבול טאבה ובה אפשר למצוא גם חופים מתוקתקים שמציעים חוויה משודרגת בחושות עם מזגן וחשמל וגם קמפים עם תנאים בסיסיים יותר. בין הקמפים המומלצים בביר סוויר: פרדייז סוויר, פרי ביץ', אסאלה ביץ' ואקווה סאן.

אל מחאש

אל מחאש היא רצועת חוף שמשום מה זוכה פחות לקרדיט בקרב מטיילים ישראלים וממש לא בצדק. מדובר באחת הרצועות היפות בסיני, עם קמפים רחבים וגדולים, חול נעים למגע ואירוח נפלא, כמעט בכל מקום שתגיעו אליו. באל מחאש התפתחו בשנים האחרונות קמפים מעולים שמציעים אירוח גם בחושות וגם בחדרים בסגנן בונגלו וגם בחדרים של ממש עם מזגן ושירותים ומקלחת פרטיים. קמפים מומלצים: דנה ביץ', קרייזי הורס, החוף של מישו.

ראס א-שטן

אחת הרצועות הפופולריות ביותר על הישראלים מאז ומעולם, ולא בכדי. הקמפים בראס א-שטן מאופיינים באווירה צעירה וכיפים, מושכים אליהם צעירים בגילם וברוחם ולמרות שהם יחסית קטנים וצמודים זה לזה, לא מורגשת בשום רגע צפיפות או חוסר בפרטיות. המפרץ המעוגל והיפהפה מכל זווית רק משלים את התפאורה לחוויית סיני אמיתית. בין הקמפים המומלצים בראס א-שטן (ובאמת יש הרבה): רמדאן קמפ, אדם קאמפ, מדיטיישן ויליג', בדואין סטאר, ניו מון איילנד.  

מעגנה

המעגנה היא רצועת חוף קטנה וצרה, בהמשך של ראס א-שטן, ויש המחשיבים אותה כחלק ממנה. אולם, בגלל מאפיין אחד בולט אנחנו מעדיפים להפריד את רצועת החוף הזו מהאחרות, והוא הקרבה לכביש. זה לא נתיבי איילון שם והקרבה לכביש לא ממש פוגמת בחוויה, אבל כן הרצועה הזו צרה מאוד ו"יושבת" ממש במקביל לכביש כך שאפשר לראות אותו מהקמפים. מעבר לזה, האווירה די דומה לקמפים של ראס א-שטן, צעירה וכיפית, להוציא קמפ אחד שגם לא נמצא על הכביש אלא בין ההרים וגם מנוהל על ידי זוג אירופאים שפונה לקהל קצת יותר מבוגר – רוקסי. עוד קמפים מומלצים במעגנה: קומקום 3, פרידום קמפ.

טרבין

טרבין נמצאת צפונית לנואיבה, ממש מחוברת אליה אבל נחשבת ככפר בפני עצמו. מקומות האירוח בה נהנים בעיקר בחוף בתולי ומרהיב, שאליו אי אפשר להגיע בלי לעבור דרך הכפר ולכן הוא נשמר בצורה טובה יחסית, גם מעל וגם מתחת לפני המים בשוניות אלמוגים. טרבין היא סוג של נאת מדבר, ולכן תראו בסביבתה לא מעט ירוק, עצים וצמחייה שמוסיפים עוד גוון לחופשה שלכם. קמפים מומלצים בטרבין: נחיל אין, נואיבה לודג', ג'מאל קמפ, מונדיאל קמפ.

נואיבה

הפנינה של מפרץ עקבה מציעה שלל מקומות להתארח בהם –ממלונות, דרך חדרים עם מזגן ודירות אירוח ועד חושות פשוטות על קו המים. מעבר להיצע הגדול אחד היתרונות הכי גדולים של נואיבה היא הדיונות שהופכות את רצועת החוף שלה לחולית ונעימה שאפשר ללכת עליה יחפים כל היום (עד שנשרפות הרגליים), וגם שוניות האלמוגים שבאזור נואיבה שמורות במצב טוב מאוד ברובן. קמפים מומלצים באזור נואיבה: סטארלייט קמפ, הדיונה הלבנה, גרין ביץ'.

פוסטים שעלו בקבוצת הפייסבוק:

אהלן חברים, אשמח להמלצות למלונות בשארם (עדיפות למקום שיוכל לקחת אותנו לצלול בראס מוחמד) וחושות מומלצות בבלו לגון תודה רבהה

אהלן חברים, אשמח להמלצות למלונות בשארם (עדיפות למקום שיוכל לקחת אותנו לצלול בראס מוחמד) וחושות מומלצות בבלו לגון
תודה רבהה

לפוסט >>

שלום לכולם אני רוצה לעשות קייט סרפינג בסיני בחופשת פסח בין 9-13 לאפריל אף פעם לא עשיתי ראיתי שיש מדריך ומקום מגניב…

שלום לכולם
אני רוצה לעשות קייט סרפינג בסיני בחופשת פסח בין 9-13
לאפריל אף פעם לא עשיתי ראיתי שיש מדריך ומקום מגניב ללמוד בלגונה הכחולה שהיית שם
השאלה שלי היא ככה האם זה מזג אוויר טוב בתקופה הזאת?
והאם מישהו מכיר את הבעלים של החושה שם את המספר שלו?
וכמה זה עולה בערך?
תודה מראש לכל העונים ?

לפוסט >>

המצלות בבקשה ??? אני יורדת בפסח לסיני, כן אני יודעת שהולך להיות זוועה מבחינת כמות מטיילים אבל אין לי זמן אחר……

המצלות בבקשה ???
אני יורדת בפסח לסיני, כן אני יודעת שהולך להיות זוועה מבחינת כמות מטיילים אבל אין לי זמן אחר… אז… בא לי חושה קרובה למים, חוף חולי, אוכל טוב ומחיר נורמלי ? מתכננת גם לעשות קפיצה לבלו הול וראס אבו גלום אז שיהיה קרוב יחסית

לפוסט >>

איך מגיעים לסיני❓ איפה להחנות את הרכב בלי לחטוף דוח❓ איך לסגור נסיעה עם הנהג מונית שימתין לי בגבול❓ איפה נשארו חושות וקמפים…

איך מגיעים לסיני❓
איפה להחנות את הרכב בלי לחטוף דוח❓
איך לסגור נסיעה עם הנהג מונית שימתין לי בגבול❓
איפה נשארו חושות וקמפים פנויים לפסח❓
איזה מלונות יותר מומלצים בסיני למשפחות/זוגות❓
האם כדאי לעשות ביטוח❓איזה אטרקציות חובה לעשות❓

בקיצור הבנתם.. אנחנו בסוכנות "סיני פור יו" נדאג לארגן לכם את הטיול המושלם. וניהיה איתכם בקשר גם בוואטסאפ לכל מידע או עניין שתצטרכו בסיני במהלך החופשה.

?מוניות מתוך מעבר הגבול ברכבים חדשים
?מלונות מומלצים למשפחות זוגות או חברים
?חושות/קמפים עם אוכל מפנק וחופים מהממים
?וילות/דירות נופש מתאים גם לשומרי כשרות
⛴טיולי יום ואטרקציות בכל סיני
?חלק מנותני השירות דוברי עברית

כל הפרטים והמחירים (גם לפורים ופסח) ישירות אצלכם בוואטסאפ:https://bit.ly/2wt7Hsh
באתר: https://sinai4u.co.il/
בטלפון: 073-3744470

לפוסט >>

# **שבת שלום חברים :)** מישהו מכיר חוף שווה שיש בו בקתות עץ נעימות, ברמה מעל חושות. קצת חלונות שקופים לים,…

# **שבת שלום חברים :)**

מישהו מכיר חוף שווה שיש בו בקתות עץ נעימות, ברמה מעל חושות. קצת חלונות שקופים לים, קצת נקי, קצת דק קצת פחות שטיחים משנות ה90 מלאים בחול ? סתם פשוט בא לי להתפנק…

לפוסט >>

שלום חברים שבוע שעבר הייתי בסיני ובלילה השלישי ישנו בראס אבו גלום בחושה של מוחמד בחוף הזיז (זה החושה השלישית…

שלום חברים שבוע שעבר הייתי בסיני ובלילה השלישי ישנו בראס אבו גלום בחושה של מוחמד בחוף הזיז (זה החושה השלישית או הרביעית מתחילת החופים) ורציתי לספר לכם ובעיקר להזהיר אותכם! מוחמד כל הערב ניסה לקחת לנו כסף ולהציע לנו הצעות גרעות וזה אחרי שהוא לקח לנו על הלילה הרבה כסף! ותוך כדי שהינו שם הוא הציע לנו קפה, ושאלנו את הנער שלו אם הקפה בחינם וכמובן שהוא אומר שכן, ובאותו זמן הוא יושב שומע הכל ולא אומר כלום! ואחרי כמה שעות החלטנו שאנחנו הולכים משם, ואז פתאום הנער שלו הגיע ואמר שמוחמד רוצה 100 לירה על הקפה! אמרנו לו שאין

לפוסט >>

חברים יקרים שבוע שעבר בסיני כמה חברים והיה שבוע מושלם… אבל רק רציתי להזהיר מחושה אחת בראס אבו גלום בלושה…

חברים יקרים שבוע שעבר בסיני כמה חברים והיה שבוע מושלם… אבל רק רציתי להזהיר מחושה אחת בראס אבו גלום בלושה של אחמד. הגענו אליו והיה נראה מההתחלה שהוא בן אדם קצת לא אמין למרות שהוא הפגין אמינות גבוהה מאוד…
סגרנו איתו ל150 לירות לאדם בלילה שאח"כ הבנו שזה מאוד יקר.. ועוד על מטבח 20 לירה לאדם שבמקומות אחרים זה לא תוספת תשלום ביכלל.
ישבנו שם בערב והוא כל רגע שאל אותנו מה עם הכסף וממש חפר על כל העינין של התשלום..
בבוקר הוא שאל אותנו אם אנחנו רוצים קפה בהתחלה לא רצינו ואז שאלנו את מי שמכין את הקפה אם זה בתשלום והוא

לפוסט >>

חברים כמה יעלה לי שבוע בסיני מעברי גבול שינה אוכל מוניות…. בלי להשתולל שבוע שנטי טיולים על החוף שינרקול העדפה לחושות…

חברים כמה יעלה לי שבוע בסיני מעברי גבול שינה אוכל מוניות….

בלי להשתולל שבוע שנטי טיולים על החוף שינרקול העדפה לחושות אם יהיה קר אז מקום סגור מגיע בחנוכה עם ילדה בת 9

לפוסט >>

סיני, מי שהיה יודע כמה טוב היא עושה לנפש ואיזה חיוך היא מעלה על הפנים בשנייה שנכנסים אליה. ראיתי הרבה פוסטים…

סיני,
מי שהיה יודע כמה טוב היא עושה לנפש ואיזה חיוך היא מעלה על הפנים בשנייה שנכנסים אליה.

ראיתי הרבה פוסטים שליליים בקבוצה הזאת,
על חוסר כבוד של ה"מארחים" על אוכל שגורם לכם להיות שבוע בשירותים, על חוסר ניקיון ועוד ועוד ועוד..

אז כדי שיהיו גם קצת פוסטים אופטימיים בקבוצה, חייבת להמליץ לכם על ה #דנהביץ
של השייח Saed Amera

קודם כל, החוף מדהים ואפשר להיכנס בלי נעליים 🙂
המקום נקי מאוד והאוכל ממש טוב
(יש מגוון רחב של ארוחות)
השייח סעיד והצוות שלו הם אנשים מדהימים שגורמים לכם להרגיש ברגע חלק מ"המשפחה" ויודעים להכניס אתכם לאווירה הכי טובה שיש.
החדרים נקיים, יש מקלחות

לפוסט >>

היי אשמח לשמוע מה צפי מזג האוויר לסופ״ש הקרוב ובכלל האם השבוע הקרוב הוא זמן טוב לנסוע? בנוסף המלצות חמות…

היי אשמח לשמוע מה צפי מזג האוויר לסופ״ש הקרוב ובכלל האם השבוע הקרוב הוא זמן טוב לנסוע? בנוסף המלצות חמות לחושות מפנקות בקרבה לים- יתקבלו בברכה. תודה:)

לפוסט >>

•••המלצה על קאמפ "סיני לייף" בראס השטן ועל נהג מונית תותח!!!•• עברנו חוויה לא נעימה, שלאחריה רצינו לעבור לקאמפ אחר. לאחר המלצות…

•••המלצה על קאמפ "סיני לייף" בראס השטן ועל נהג מונית תותח!!!••

עברנו חוויה לא נעימה, שלאחריה רצינו לעבור לקאמפ אחר.
לאחר המלצות בחרנו לעבור ל -"סיני לייף", וזו הבחירה הכי טובה שעשינו בטיול הזה!

הנהג שלקח אותנו, רביע, היה מדהים מדהים ועזר לנו המון.
לא הלך עד שהיינו בטוחות ומסודרות.
המתין לנו עד שסיימנו לקפל הכל בקאמפ הקודם, ולקח אותנו עד ל"סיני לייף", והכל ברוח טובה. אמר לנו לשלם כמה שאנחנו חושבות, לרגע לא עזב אותנו ועזר לנו ממש בהכל.
הוא הכי הגון בעולם.
היה איתנו גם יום שלם בדהב, עלה לנו 200 שח הלוך חזור מהראס לדהב, מחיר ל3 אנשים.
חיכה לנו 5 שעות עד

לפוסט >>

הפיצה של לין – כן בדיוק כמו שרשום . יושבת בסיני בכייף שלי, במאנצ למתוק ומבקשת מסעיד (בעל החושה- דנה…

הפיצה של לין – כן בדיוק כמו שרשום .
יושבת בסיני בכייף שלי, במאנצ למתוק ומבקשת מסעיד (בעל החושה- דנה ביץ) פיצה עם שוקולד נוטלה ובננות.
מפה לשם אהב את הרעיון והוסיף לתפריט .
אחרי שהזמנתי עוד אנשים שישבו סביבי התלהבו וביקשו גם .
בקיצור .. אם תיהיו בדנה ביץ ותרצו מאנצ מתוק שווה לכם להזמין את פיצה לין?
*ממליצה בחום על דנה ביץ שנמצא בנויאבה מקום מעולה,נקי מאוד , אווירה טובה, זה כולל ארוחת בוקר וערב ברמה גבוהה , יחס חם ואוהב*

לפוסט >>

עכשיו שהיינו בראס אשיטן עם משפחה וחצי , כלומר 9 איש ב 3 חושות ב- ***Bedouin Star*** – צוות נעים…

עכשיו שהיינו בראס אשיטן עם משפחה וחצי , כלומר 9 איש ב 3 חושות ב- ***Bedouin Star*** – צוות נעים ורגוע, תחושה של ביטחון. מחנה החושות על החוף, אבל רק 4 חושות בשורה הראשונה על החוף. אוכל טוב. לא זול במיוחד – אבל פייר. על הריף שמתאים מאד לשנורקל גם עם ילדים. הריף במצב חיוור אבל עדיין מהמם. במחנה בעיקר משפחות עם ילדים גם קטנים, עם בריכה שממנה הילדים שלנו לא יצאו.

השירותים ללא גג, היו במצב של דרגת לכלוך משתנה ממלוכלך מאד מלווה בזבובים חוגגים עד לרמת לכלוך נסבלת. צפיפות היתושים התוקפניים דרשה התמודדות תמידית – אבל כמובן במיוחד

לפוסט >>

בנות, אני מטיילת לבד כבר מס' ימים 🙂 אגיד שזה כיף ממש, מלא חופש של בחירות ותכנון לו"ז כרצוני. אני לא טיפוס…

בנות, אני מטיילת לבד כבר מס' ימים 🙂
אגיד שזה כיף ממש, מלא חופש של בחירות ותכנון לו"ז כרצוני.
אני לא טיפוס שמנוהל על ידי פחדים, אבל כן פחות נעים להתקל במבטים סוקרים של מצרים, שלא נדבר על פעמיים שעובד קבלה ומלצר שאלו אותי אם אפשר להעביר איתי את הלילה.
אני משתדלת לשמור על עצמי, וזה מסוג הדברים שברורים לי לכדי התנהלות ואמירה ברורה למי שמדבר אליי ככה ומנצל את זה שאני מתיירת לבד.
מה שכן, לא הייתי מסתובבת ב04:00 לבד.. זה קצת להתגרות בגורל. משתדלת גם כן להסתובב היכן שישנם אנשים נוספים.

וכמובן שישנם גם אנשים טובים.. מוחמד (עובד ב Nasaim Safari שממוקמת בשוק

לפוסט >>

לכל נפגעי עקיצות היתושים – בפעם הבאה תביאו איתכם מהארץ בנוסף לאוטאן או אלתוש או ציטרונלה גם סנומט דוחה יתושים…

לכל נפגעי עקיצות היתושים –
בפעם הבאה תביאו איתכם מהארץ בנוסף לאוטאן או אלתוש או ציטרונלה גם סנומט דוחה יתושים שמחברים לחשמל.
אפשר לחבר לחשמל בחדר או בחושה. ואין יתושים !
ואני לא עובדת בסנו…
אבל המכשיר הזה הציל לנו את החופשה.

לפוסט >>

באים לשלושה ימים, עדיפות לחושה\ מקום עם חשמל שיהיה אפשר להטעין מידי פעם..חופים יפים לשנרקל, וקצת תיירות..יש המלצות? Yair Zini

באים לשלושה ימים, עדיפות לחושה\ מקום עם חשמל שיהיה אפשר להטעין מידי פעם..חופים יפים לשנרקל, וקצת תיירות..יש המלצות?

Yair Zini

לפוסט >>

חזרתי מסיני היום פעם ראשונה עם המחשבה שאולי סיימתי עם המקום. הכי התבאסתי מהיתושים שאכלו אותנו (אפשר לראות הרבה ילדים…

חזרתי מסיני היום פעם ראשונה עם המחשבה שאולי סיימתי עם המקום. הכי התבאסתי מהיתושים שאכלו אותנו (אפשר לראות הרבה ילדים קטנים עם מלא עקיצות בגוף ובפנים). מדובר בחושות שמוצגות כשוות בראס שטאן beduin star שם המקום, והקטע הכי מגניב של המקום זה בריכה בינונית בגודלה ומספקת לגמרי, שהילדים מאד נהנים בה בנוסף לים ולמרחבים הנקיים יחסית. התבאסתי גם מהאוכל שהיה יקר יחסית ולא משהו..מה שכן, טאהר שמנהל שם את העניינים של הלינה והתשלומים יצא הוגן לגמרי והחזיר לי כסף על שני לילות, כי לאחר שני לילות ללא שינה רצופה התייאשתי ועברתי למלון לא רחוק משם שעלה אותו דבר! (de

לפוסט >>

ברצוני להשתתף עימכם/ן את חוויותי… נכון להיום … סיפור על המקום מדהים קאמפ קאסטל אורלי בראס שטן שאין עליה… אורלי…

ברצוני להשתתף עימכם/ן את חוויותי…

נכון להיום …

סיפור על המקום מדהים קאמפ קאסטל אורלי בראס שטן שאין עליה…
אורלי בעלת המקום מיוחדת המלכה….

מה הסיפור כאן?
לפני כמה ימים הגעתי לראס שטן מנאוביה הדרומי.. וחיפשתי בייאוש ועייפות וסחיבת תיק שאף לא היה מקומות בקאמפים ובשום קבוצה סיני בפייסבוק אין שום יחס מלענות… שיש אנשים מבקשים המלצות וכו עונים כשאני מבקש לא עונים… מתעלמים משאלותי..
לא התרגשתי והמשכתי הלאה…

עד שהגעתי לאחד החופים ניגשתי לבעלת המקום אם יש מקום קיוויתי למזלי… נענה השלילית והתבאסתי מכולי זיעה והציעה לי כוס מים להירגע…
הציעה שאם ארצה להימשך עוד לחפש קאמפים ותעשה

לפוסט >>