יוגה בסיני

כשחושבים על זה, חוץ מלתת לנו מקום מושלם להעביר בו חופשה, סיני כאילו נבראה גם כדי לתרגל בה יוגה. יש בה כל מה שצריך בשביל תרגול אידאלי – חיבור הרמוני בין הים, החול וההרים, שקט ממכר שמנקה את הראש ואת הנשמה ואוויר טהור.

הפירוש המילולי של יוגה הוא "איחוד" – בין הנפש לגוף, בין הטבע לאדם ובין הרגש למוח. היתרונות של יוגה רבים מספור והעיקריים בהם הם הרגעת הנפש, חיזוק מנטלי ופיזי, שיפור יכולת ההתמודדות עם קשיים וניטרול רעשים חיצוניים המשפיעים לרעה על התודעה שלנו. קיימים עשרות סגנונות וזרמים של יוגה והם נבדלים זה מזה בדינמיות שלהם, באלמנטים שהם שואפים לחזק, במערכות הגופניות שהם מתמקדים בהם ובתועלות שמפיקים מהם. עכשיו תדמיינו את עצמכם קמים בבוקר לצלילי רחש הגלים של הים האדום, פוקחים עיניים, יוצאים מהחושה ומקבלים את הזריחה עם ברכת השמש שמעירה ומותחת את האיברים בגוף ומחדירה לגוף את האוויר הצלול. השקט הקסום בסיני מאפשר להתמסר ליוגה יותר בקלות ולהכיל את כל השפע שהיא מעניקה לנו, כך שתוכלו לחזור לארץ שלווים ומפוקסים יותר, עד הפעם הבאה.

יוגה אפשר לתרגל בכל מקום (עד שמגיעים לסיני ואז לא רוצים לתרגל באף מקום אחר) – בסטודיו, על החוף, בפארק או בבית. היוגה היא מאפשרת לתודעה שלנו להשקיט את הסביבה החיצונית ולהתכנס פנימה, כך שאנחנו יוצרים עבור עצמנו מעין מובלעה של שקט באמצע הרעש היומיומי, כדי להגיע לחיבור המדובר. כשמתרגלים יוגה זמן ממושך, החיבור הזה יכול להגיע גם תוך כדי הליכה ברחוב או כל פעולה שגרתית אחרת, שתזכיר לכם שאתם אחד עם העולם. וזו, חברים, הרגשה לא רעה בכלל.

ונחזור לסיני – כיאה למקום שמאפשר לנו ליצור את החיבור הרוחני הזה יותר בקלות, סיני מציעה מספר מקומות לתרגול יוגה לאורך החופים, בעיקר בביר סוויר ובראס א-שטן, במסגרת שיעורים קבועים או סדנאות תקופתיות. הסדנאות כוללות בדרך כלל תרגולי יוגה בשיטות שונות בשעות הבוקר והערב, ובמהלך היום נערכים גם שיעורים וסשנים מיוחדים כמו מיינדפולנס, יוגה טיפולית, נשימות ומדיטציה. חובבי הצלילה יהנו אפילו מסדנת יוגה מתחת למים שמשלבת, חוץ מברכת השמש וכלב מביט לאחור, גם דגיגונים סקרנים שיבואו לראות מה אתם עושים.

בין אם אתם מגיעים לסיני במיוחד כדי לתרגל או בין אם אתם רוצים לקחת שיעור או שניים כדי לראות על מה מדובר, תוכלו לשלב את היוגה עם כל הטוב שלסיני יש להציע – צלילות, שנירקולים, אטרקציות כיפיות, רביצה איכותית על הים ועוד.

המקום הפופולרי ביותר אליו מגיעים חובבי יוגה בסיני הוא חוף אקווה סאן בביר סוויר, שהקמפ שלו כולל גם סטודיו יוגה גדול ומאוורר עם ציוד ואביזרי יוגה עבור המתרגלים. בסטודיו נערכים שיעורי יוגה ומפעם לפעם גם סדנאות יוגה מיוחדות המועברות על ידי מורים מקצועיים מהארץ ומהעולם. הסדנאות המאורגנות כוללות גם טיולים לאטרקציות באזור, 3 ארוחות ביום, שיעורים מיוחדים במהלך היום ולינה בחושות של הקמפ. בקיצור – החופשה המושלמת.

גם בדהב חובבי יוגה ימצאו מה לעשות. עיירת הנופש מציעה לא רק אתרי צלילה מהממים ביופיים אלא גם אווירה צעירה ובינלאומית שמביאה אליה חבר'ה טובים מרחבי העולם. בתי מלון רבים על הטיילת ובמרכז העיירה מעבירים גם שיעורי יוגה קבועים המועברים על ידי מורים מקצועיים. בדהב מגוון האטרקציות אפילו רחב יותר ותוכלו לשלב בחופשת היוגה שלכם גם מסעדות טובות, שיטוט בין החנויות על הטיילת, טיולי טרקטורונים או טיולי שטח, נסיעה ללגונה הכחולה וראס אבו גלום וספורט ימי.