סיני טיפים והמלצות
סיני טיפים והמלצות

יוגה בסיני

כשחושבים על זה, חוץ מלתת לנו מקום מושלם להעביר בו חופשה, סיני כאילו נבראה גם כדי לתרגל בה יוגה. יש בה כל מה שצריך בשביל תרגול אידאלי – חיבור הרמוני בין הים, החול וההרים, שקט ממכר שמנקה את הראש ואת הנשמה ואוויר טהור.

יוגה היא איחוד – בין הנפש לגוף, בין הטבע לאדם ובין הרגש למוח. היתרונות של יוגה רבים מספור והעיקריים בהם הם הרגעת הנפש, חיזוק מנטלי ופיזי, שיפור יכולת ההתמודדות עם קשיים ונטרול רעשים חיצוניים המשפיעים לרעה על התודעה שלנו. קיימים עשרות סגנונות וזרמים של יוגה והם נבדלים זה מזה בדינמיות שלהם, באלמנטים שהם שואפים לחזק, במערכות הגופניות שהם מתמקדים בהם ובתועלות שמפיקים מהם.

יוגה אפשר לתרגל בכל מקום (עד שמגיעים לריטריט יוגה בסיני ואז לא רוצים לתרגל באף מקום אחר) – בסטודיו, על החוף, בפארק או בבית. היוגה היא מאפשרת לתודעה שלנו להשקיט את הסביבה החיצונית ולהתכנס פנימה, כך שאנחנו יוצרים עבור עצמנו מעין מובלעת של שקט באמצע הרעש היומיומי, כדי להגיע לחיבור המדובר. כשמתרגלים יוגה זמן ממושך, החיבור הזה יכול להגיע גם תוך כדי הליכה ברחוב או כל פעולה שגרתית אחרת, שתזכיר לכם שאתם אחד עם העולם. וזו, חברים, הרגשה לא רעה בכלל.

עכשיו דמיינו את עצמכם קמים בבוקר לצלילי רחש הגלים של הים האדום, פוקחים עיניים, יוצאים מהחושה או מהחדר ומקבלים את הזריחה עם ברכת השמש שמעירה ומותחת את האיברים בגוף ומחדירה לגוף את האוויר הצלול. השקט הקסום בסיני מאפשר להתמסר ליוגה יותר בקלות ולהכיל את כל השפע שהיא מעניקה לנו, כך שתוכלו לחזור לארץ שלווים ומפוקסים יותר, עד הפעם הבאה.

 

כיאה למקום שמאפשר לנו ליצור חיבור רוחני שכזה יותר בקלות, סיני מציעה לא מעט לוקיישנים לתרגול יוגה לאורך החופים, בעיקר גם בביר סוויר וראס א-שטן, אבל גם בדהב, במלונות מסוימים שבהם מתקיימים סדנאות וריטריטים. הריטריטים כוללים בדרך כלל תרגולי יוגה בשיטות שונות בשעות הבוקר והערב, כאשר בין לבין נערכים גם שיעורים וסשנים מיוחדים כמו מיינדפולנס, יוגה טיפולית, נשימות ומדיטציה. בזמן החופשי כמובן אפשר ליהנות משאר היתרונות של סיני: צלילות, שנירקולים, טיולים או סתם רביצה איכותית על החוף.

המקום הפופולרי ביותר אליו מגיעים חובבי יוגה בסיני הוא חוף אקווה סאן בביר סוויר, שהקמפ שלו כולל גם סטודיו יוגה גדול ומאוורר עם ציוד ואביזרי יוגה עבור המתרגלים. בסטודיו נערכים שיעורי יוגה ומפעם לפעם גם סדנאות יוגה מיוחדות המועברות על ידי מורים מקצועיים מהארץ ומהעולם. הסדנאות המאורגנות כוללות גם טיולים לאטרקציות באזור, 3 ארוחות ביום, שיעורים מיוחדים במהלך היום ולינה בחושות של הקמפ. בקיצור – החופשה המושלמת.

גם בדהב כאמור חובבי יוגה ימצאו מה לעשות. עיירת הנופש מציעה לא רק אתרי צלילה מהממים ביופיים אלא גם אווירה צעירה ובינלאומית שמביאה אליה חבר'ה טובים מרחבי העולם. בתי מלון רבים על הטיילת ובמרכז העיירה מארחים סדנאות וריטריטים של יוגה המועברים על ידי מורות ומורים מקצועיים. בדהב מגוון האטרקציות אפילו רחב יותר ותוכלו לשלב בחופשת היוגה שלכם גם מסעדות טובות, שיטוט בין החנויות על הטיילת, טיולי טרקטורונים או טיולי שטח, נסיעה ללגונה הכחולה וראס אבו גלום וספורט ימי.