אינטרנט בסיני

בעיקרון, חצי האי סיני הוא המקום המושלם ביותר לכבות בו את הנייד ולהתמסר לשקט המופלא, בין אם בוחרים בכך או בין אם פשוט לא מצליחים להתחבר לווייפיי. אבל מה לעשות, לא תמיד זה קל או אפשרי להתנתק לחלוטין… איך בכל זאת תוכלו להישאר מחוברים בחופשה הבאה שלכם בסיני?

כדי לחסוך לכם את זמן ההמתנה לנציג נעדכן כבר מעכשיו שלא ניתן לרכוש חבילת גלישה לסיני, משום שאין הסכמי נדידה בין חברות הסלולר המצריות והישראליות. אבל ישנן מספיק דרכים להישאר מחוברים בסיני, בין אם אתם רוצים להתעדכן עם חברים בארץ או חברים שירדו גם הם לסיני, או שלקחתם את העבודה איתכם לחופשה. תכלס החלטה נבונה – אם כבר לעבוד, אז רק בסיני מול הים.

בארץ ניתן לרכוש כרטיס סים לסיני בדואר ישראל ולהטעין אותו מראש כך שכבר אחרי מעבר הגבול תוכלו להמשיך לגלוש. ואם כבר במעבר הגבול עסקינן, הרשתות הסלולריות של ישראל מגיעות גם לסיני ובדרך כלל אפשר להשיג קליטה חלקית לאורך החופים עד ביר סוויר, אך לא היינו סומכים על זה – הקליטה חלשה יחסית ותלויה ברוחות ובמזג האוויר.

אם אתם מתארחים בבית מלון תוכלו ליהנות כמעט תמיד מאינטרנט אלחוטי ללא עלות בחללים הציבוריים של המלון (הלובי והמסעדה). גם במקרה הזה כדאי שלא לצפות לגלישה מהירה או רציפה מכיוון שהחיבור תלוי במספר האנשים שמשתמשים בו במקביל אליכם. גם בחלק מהחושות תוכלו ליהנות מווייפיי באזורים המשותפים, אך גם שם לא תמיד ניתן לסמוך עליו שיעבוד ברגע שאתם זקוקים לו בגלל שבחופים החיבור לחשמל אינו רציף. לרוב החיבור מתאפשר ברדיוס קטן סביב הנתב האלחוטי או במקרים בהם בעל המקום פותח נקודה חמה דרך הנייד שלו עד שחבילת הגלישה שלו מסתיימת – הוא גם קצר מאוד.

אינטרנט בסיני
אינטרנט בסיני

אז מה עושים? או ברשותכם, מה עו-סים (סליחה)?

לכרטיס סים מקומי בסיני יש כמה יתרונות, במיוחד למי שחייב להישאר מחובר לאורך השהייה בסיני. ראשית, אפשר לרכוש אותו כבר אחרי מעבר הגבול במרכז המסחרי של טאבה, ואם אתם ממשיכים קדימה לחופים, תוכלו למצוא חנות מכולת שמציעה כרטיסי סים באזור ראס א-שטן (נהגי המוניות יידעו בדיוק לאן להגיע). אם אתם מגיעים לדהב או לשארם א-שייח, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא חנויות לציוד סלולרי. בכל מקרה, אנו ממליצים על כרטיסי הסים של חברת וודהפון אשר ידועה בקליטה טובה באזור חופי וערי סיני המתוירות.

באמצעות כרטיס הסים יהיה לכם פשוט מאוד להתחבר לרשתות המקומיות ברוב האזורים בסיני, למעט החופים של ראס אבו גלום והלגונה הכחולה ואזור ההר הגבוה, שנמצאים מחוץ לטווח הקליטה. במעמד התקנת הכרטיס תקבלו גם מספר טלפון מקומי, שהוא יתרון גדול למי שרוצה להיות בקשר עם אנשים בתוך סיני עצמה – נהגי מוניות, בעלי חושות, חברים שמטיילים בה ועוד. היתרון המרכזי בכרטיס סים הוא שתוכלו לגלוש מאיפה שתרצו מתי שתרצו, מבלי להיות תלויים בשום דבר. בא לכם להציץ באינסטוש על החוף? אין בעיה. יש לכם נסיעה ארוכה במונית ובא לכם לראות מה חדש בוואטסאפ? הבנתם את הפרנציפ.

מבחינת עלויות, מחירי הכרטי-סים משתנים בהתאם לנפח חבילת הגלישה שתרכשו. חבילת גלישה בסיסית של 2GB תעלה לכם בסביבות 150 לירות מצריות (30 ₪), כרטיס סים של 4GB יעלה לכם כ-200 לירות מצריות וכרטיס של 8GB יעלה לכם כ-300 לירות מצריות. חבילת הגלישה תקפה לחודש ואתם יכולים לשוב ולהשתמש בכרטיס בפעם הבאה שתגיעו לסיני, או לתרום אותו לחברים שנוסעים, וכך לחסוך את עלות ההתקנה.

מה שכן, חשוב לזכור כי אם אתם שולחים הודעות סמס או מוציאים שיחות מהמספר המצרי החדש שלכם, תחויבו בעשרות לירות מצריות לדקה, ולכן עדיף שתשתמשו בהודעות ווטסאפ ומסנג'ר או בשיחות הקוליות/וידאו של האפליקציות כדי להימנע מעלויות מיותרות.

בנוסף, אם אתם מרחיקים לטיול שטח באזורים מרוחקים, סביר להניח שלא תהיה שם קליטה ולכן עדכנו את המשפחה והחברים שאתם הולכים להיות מנותקים למשך זמן הטיול, כי :

א. פדיחה לחזור מטיול של כמה ימים ולגלות שאתם נעדרים.

ב. כי נכון שנחמד להתנתק, אבל תזכרו שדואגים לכם, אז אל תהיו דושים.