סיני טיפים והמלצות
סיני טיפים והמלצות

אינטרנט בסיני

בעיקרון, חצי האי סיני הוא המקום המושלם ביותר לכבות בו את הנייד ולהתמסר לשקט המופלא, בין אם בוחרים בכך או בין אם פשוט לא מצליחים להתחבר לווייפיי. אבל מה לעשות, לא תמיד זה קל או אפשרי להתנתק לחלוטין… איך בכל זאת תוכלו להישאר מחוברים בחופשה הבאה שלכם בסיני?

כדי לחסוך לכם את זמן ההמתנה לנציג נעדכן כבר מעכשיו שהדרך הטובה ביותר להישאר בזמינות מלאה לאורך כל החופשה היא באמצעות רכישת חבילת גלישה לסיני לטלפון הנייד שלכם. לסמוך על הרשתות המצריות, ובכן, זה אפשרי אבל לא יציב. תרתי משמע.

ובהרחבה על אפשרויות הגלישה בסיני (לא על הגלים)

חבילת גלישה של המפעילה הישראלית

בשנת 2022 נחתמו הסכמי נדידה בין חברות הסלולר המצריות והישראליות, וחלקן מציעות חבילות גלישה לסיני שאפשר לרכוש מראש. יחד עם זאת מחירן הוא יקר יותר מהאפשרויות האחרות ולא כל החברות מציעות אפשרות זו. לפני שאתם קונים אחת, שווה לבדוק אפשרויות נוספות.

בלי חבילות גלישה הרשתות הסלולריות של ישראל מגיעות גם לקילומטרים הראשונים של חופי סיני ובדרך כלל אפשר להשיג קליטה חלקית לאורך החופים עד ביר סוויר, אך לא היינו סומכים על זה – הקליטה חלשה יחסית ותלויה ברוחות ובמזג האוויר.

רשת אלחוטית בסיני

אם אתם מתארחים בבית מלון תוכלו ליהנות כמעט תמיד מאינטרנט אלחוטי ללא עלות בחללים הציבוריים של המלון (הלובי והמסעדה). גם במקרה הזה כדאי שלא לצפות לגלישה מהירה או רציפה מכיוון שהחיבור תלוי במספר האנשים שמשתמשים בו במקביל אליכם.

גם בחלק מהחושות תוכלו ליהנות מווייפיי באזורים המשותפים, אך גם שם לא תמיד ניתן לסמוך עליו שיעבוד ברגע שאתם זקוקים לו בגלל שבחופים החיבור לחשמל אינו רציף. לרוב החיבור מתאפשר ברדיוס קטן סביב הנתב האלחוטי או במקרים בהם בעל המקום פותח נקודה חמה דרך הנייד שלו עד שחבילת הגלישה שלו מסתיימת – הוא גם קצר מאוד.

אינטרנט בסיני
אינטרנט בסיני

אז מה עושים? או ברשותכם, מה עו-סים (סליחה)?

ישנן מספיק דרכים להישאר מחוברים בסיני, בין אם אתם רוצים להתעדכן עם חברים בארץ או חברים שירדו גם הם לסיני, או שלקחתם את העבודה איתכם לחופשה. תכלס החלטה נבונה – אם כבר לעבוד, אז רק בסיני מול הים.

היתרון המרכזי בחבילת גלישה בטלפון שלכם הוא שכמובן תוכלו לגלוש מאיפה שתרצו מתי שתרצו, מבלי להיות תלויים בשום דבר. בא לכם להציץ באינסטוש על החוף? אין בעיה. יש לכם נסיעה ארוכה במונית ובא לכם לראות מה חדש בוואטסאפ? הבנתם את הפרנציפ.

eSIM (סים וירטואלי) – הפתרון הטוב ביותר לגלישה בסיני

העתיד כבר כאן והוא וירטואלי מאי פעם. היום כבר אין צורך לקנות כרטיס פיזי, לחפש מפתח כדי להוציא את המגש הקטן, להחליף את הכרטיס ולהיזהר שלא לאבד אותו. כיום ניתן לרכוש סים שמוטמע ישירות על המכשיר הנייד שלכם, באמצעות קוד QR לסריקה, שמטעין את הטלפון בחבילה בנפח הרצוי.

ה-eSIM מאפשר גם שיחות קוליות ושיחות וידאו בוואטסאפ, מה שלא מתאפשר דרך הכרטיסים והרשתות המקומיות בסיני, וניתן לרכוש אותו טרם הנסיעה ולהגדיר אקטיבציה עתידית לתאריך המיועד. כך גם תימנעו מרכישת כרטיסים משומשים או פגי תוקף, תופעה שקיימת לצערנו בסיני.

חבילות הגלישה באמצעות ה-eSIM מוצעות במספר נפחים, בהתאם לצורך שלכם, והן מתאימות לכל החברות הסלולריות כל עוד המכשיר שלכם תומך בהן (רוב המכשירים היום תומכים ב-eSIM). המחיר כמובן משתנה בהתאם לנפח החבילה.

תוכלו למצוא יותר פרטים ולרכוש חבילת גלישה אונליין באתר סיני וייבס.

כרטיס סים מקומי

אם המכשיר שלכם אינו תומך עדיין ב-eSIM תצטרכו להחליף פיזית את הכרטיס. ניתן לרכוש כרטיס כזה במספר מקומות בסיני: כבר אחרי מעבר הגבול במרכז המסחרי של טאבה, ואם אתם ממשיכים קדימה לחופים, תוכלו למצוא חנות מכולת שמציעה כרטיסי סים באזור ראס א-שטן (נהגי המוניות יידעו בדיוק לאן להגיע). אם אתם מגיעים לדהב או לשארם א-שייח, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא חנויות לציוד סלולרי. בכל מקרה, קחו בחשבון שלא תמיד החנויות פתוחות בשעות המצוינות, וייתכן ותצטרכו לחפש במספר מקומות.

הימנעו מקניית כרטיסים מנהגים או נותני שירות אחרים, משום שהם עלולים להיות משומשים או פגי תוקף ולא תוכלו להשתמש בהם לאחר זמן קצר.

הקליטה אמורה להיות טובה ברוב חלקי סיני, למעט החופים של ראס אבו גלום והלגונה הכחולה, וכן אזור ההר הגבוה, שנמצאים מחוץ לטווח הקליטה. במעמד התקנת הכרטיס תקבלו גם מספר טלפון מקומי, שהוא יתרון גדול למי שרוצה להיות בקשר עם אנשים בתוך סיני עצמה – נהגי מוניות, בעלי חושות, חברים שמטיילים בה ועוד. אפשר כמובן לשמור גם על המספר המקורי שלכם, לצורך המשך שימוש בוואטסאפ.

הכרטיסים הפיזיים תקפים בדרך כלל לחודש, ואז ניתן להטעין אותם או פשוט לקנות כרטיס חדש.

מה שכן, חשוב לזכור כי אם אתם שולחים הודעות סמס או מוציאים שיחות מהמספר המצרי החדש שלכם, תחויבו בעשרות לירות מצריות לדקה, ולכן עדיף שתשתמשו בהודעות וואטסאפ ומסנג'ר או בשיחות הקוליות/וידאו של האפליקציות כדי להימנע מעלויות מיותרות.

בנוסף, אם אתם מרחיקים לטיול שטח באזורים מרוחקים, סביר להניח שלא תהיה שם קליטה ולכן עדכנו את המשפחה והחברים שאתם הולכים להיות מנותקים למשך זמן הטיול, כי :

א. פדיחה לחזור מטיול של כמה ימים ולגלות שאתם נעדרים.

ב. כי נכון שנחמד להתנתק, אבל תזכרו שדואגים לכם, אז אל תהיו דושים.