סיני טיפים והמלצות
סיני טיפים והמלצות

טרקטורונים בסיני

מפתה מאוד להיזרק על החופים בסיני לכמה ימים של רביצה איכותית בלי דאגות, אבל מאחורי הים, בהרים של סיני, מסתתר עולם שלם של אטרקציות אדירות שיעשירו את הטיול שלכם ויחזירו אתכם לחוף עם חיוך ענק ולב פועם – מטיולים רגליים בשבילים המתפתלים בין ההרים הגבוהים, דרך טיולי ג'יפים, רכיבה חווייתית על גמלים ועד טיולי טרקטורונים, כמו שאתם מכירים מהגליל או מהמדבר. קסדה, מדריך, גז, ברקס ויצאנו לדרך.

טיולי הטרקטורונים הם ללא ספק אחת האטרקציות האהובות בסיני. בלב ההרים מול מרחבים מדבריים אינסופיים, שם אפשר לשים רגל על הגז (רק אחרי שחגרתם והתמגנתם לפי הוראות המדריך!) ולתת לאדרנלין ולתחושת החופש האינסופית להציף אתכם. תאמינו לנו, אחרי שתטרפו את המדבר עם הטרקטורון, רק תרצו עוד ועוד מהקסם שלו. הטיולים מותאמים לקבוצות, כך שאפשר להגיע גם בלהקה גדולה או עם כל המשפחה וליהנות מהם יחד, אבל גם קבוצה קטנה תתקבל בברכה והחוויה תהיה זהה. אם הגעתם לבד או בזוג, לא תהיה בעיה פשוט להצטרף לקבוצה שכבר יוצאת, ובחלק מהמקומות תוכלו גם לקבל טיול "אישי".

מה צריך לדעת על טיולי טרקטורונים בסיני?

קודם כל צריך לדעת לנהוג. רישיון נהיגה כנראה שלא יבקשו מכם, אבל בכל זאת כדאי להישאר בגבולות ההיגיון ולא להושיב ילד בן 10 מאחורי ההגה. מעבר לעובדה שזה לא בטיחותי בעליל, זה עלול לעכב את הקבוצה כולה ואם תיתקלו בדרך במשטרת התיירות או כוחות הביטחון המצרים, זה עלול להיות מפגש לא סימפטי.

הטיולים אורכים כשעה וחצי עד שעתיים וכוללים מסלולים מגוונים, בין ההרים של סיני וגם במשטחים מדבריים שבהם אפשר לרכוב באופן חופשי, בעיקר באזור הדרומי של דהב. במהלך הזמן הזה הרכיבה היא חופשי כאשר המדריך מלווה אתכם בראש הטור.

משום שבמהלך הטיול תתרחקו מאזורים מיושבים, חובה לקחת אתכם מים בכמות שתספיק לכל מי שיצא לטיול למשך שעתיים לפחות. אם אכלתם ארוחת בוקר, כנראה שתסתדרו בלי אוכל עד החזרה, אבל שתייה היא חובה, במיוחד בימים חמים. אם יצאתם עם הילדים, שימו בתיק גם איזה חטיף או משהו אחר שהם אוהבים, כדי להיות בטוחים שהמסע יעבור בשלום גם מבחינתם.

בדרך כלל היציאה והחזרה הם לאותו מקום, כך שאם אתם מתניידים ברכב רצוי להחנות אותו בסמוך לנקודת היציאה (שהיא כאמור גם נקודת הסיום).

איפה אפשר למצוא טיולי טרקטורונים בסיני?

בלא מעט מקומות ניתן להזמין טיולי טרקטורונים דרך המלון או הקמפ בהם אתם מתארחים, בעיקר באזור דהב ונואיבה, אך גם בשארם א-שייח. בטאבה הייטס יש מרכז תיירות שישמח לארגן לכם כל סוג של טיול שתרצו, בים או ביבשה.

יש גם סוכנים מקומיים, בעיקר בדהב, שמוציאים טיולי טרקטורונים באופן קבוע. אפשר למצוא אותם לאורך הטיילת של דהב וגם באזורי התיירות בשארם א-שייח. אם אתם בנואיבה, אפשר פשוט לשאול את המקום שבו אתם מתארחים והוא כבר ישדך לכם מישהו שמכיר מישהו שישמח לקחת אתכם לטיול טרקטורונים.

טיולי הטרקטורונים בסיני אורכים כאמור בסיבות שעתיים ועלותם נעה בין 200 ל-300 לירות מצריות לאדם (60-45 ₪). ניתן ואף מומלץ לשלב את טיול הטרקטורונים עם שאר אטרקציות, כמו טיול ללגונה הכחולה או ל"בלו הול" (אתר צלילה מיוחד ואחד המפורסמים בעולם, הנמצא צפונית לדהב), טיול שקיעה בהרים או חאפלה בדואית מסורתית תחת כיפת השמיים. רוב הסוכנים יכולים לארגן לכם טיול כזה בקלות, אם כי קחו בחשבון שטיול כזה אורך מספר שעות חווייתיות ובדקו אם ארוחת צהריים כלולה במסגרתו.