צלילה בסיני

אם אתם מגיעים לסיני במיוחד כדי לצלול או רוצים להתנסות בה בצלילה לראשונה, הכנו עבורכם מדריך מיוחד שייתן לכם אינפורמציה על המקומות המומלצים ביותר לצלול בהם, מה כוללים קורסי צלילה, מחירי ההסמכות ועוד. קחו אוויר – מתחילים!

במרחק כמה שעות נסיעה מכל מקום בארץ, שוכן גן עדן של ממש לחובבי צלילה – וגם לכאלה שרוצים להכיר את החיים העשירים והמרתקים מתחת למים. סיני היא יעד אהוב ופופולרי על חובבי צלילה מרחבי העולם וישראלים בפרט, שמגיעים אליה כדי ליהנות מאתרי צלילה מרהיבים ביופיים. הודות לתיירות הצלילה המפותחת שלה, בסיני יש גם מרכזי צלילה רבים המציעים קורסי צלילה ומסעות צלילה בני כמה שעות או כמה ימים לצוללים מתקדמים.

יתרונות לצלילה בסיני

לפני הכול – למה כדאי לכם בכלל לצלול בסיני? או, טוב ששאלתם.

  • העולם התת מימי בסיני עשיר בהרבה מזה של ישראל ואף מזה של אילת. הים האדום הוא מקום נפלא לצלול בו וגם צוללנים מתחילים יכולים ליהנות מעולם עשיר וצבעוני של בעלי חיים ושוניות אלמוגים ואתרי צלילה מהיפים בעולם.
  • כל הטוב הזה נמצא במרחק שעות נסיעה ספורות ואם אתם מגיעים באמצעות טיסה לאילת – הרבה פחות. כך שאם בא לכם חופשת צלילה ספונטנית אתם יכולים למצוא את עצמכם מתחת למים תוך כמה שעות.
  • מחירים – מחירי הקורסים זולים יותר מאשר בישראל (אך לא בצורה משמעותית) אבל כשלוקחים בחשבון את הלינה והוצאות המחייה – מקבלים חיסכון משמעותי.
  • אם בא לכם לשלב צלילות וחופשה מרגיעה ומפנקת, סיני היא המקום המושלם לכך. אם אתם יורדים לצלול באזור דהב או שארם א-שייח תוכלו ליהנות מהרבה מאוד אטרקציות מעבר לצלילות. נפרט על כך בהמשך.
  • הדרכות מקצועיות – בסיני פועלים מספר מועדוני צלילה ותיקים ומקצועיים הנמצאים תחת פיקוח של ארגוני צלילה בינלאומיים (PADI ו-SSI) ושל הרשויות המקומיות. רמת ההדרכה בקורסים גבוהה מאוד והמדריכים בעלי ניסיון רב ולרוב דוברי אנגלית טובה.

הסמכות צלילה בסיני

קורס צלילה כוכב ראשון המסמיך לצלילה עד לעומק 18 מטרים, אורך בסיני ארבעה ימים (במקום חמישה ימים בישראל) וכולל לימודים תיאורטיים, שש צלילות, תרגולים במים רדודים ומבחנים. ההסכמה הניתנת בסוף הקורס היא של Open Water Diver. קורס צלילה כוכב שני אורך יומיים ומסמיך לצלילה עד לעומק של 30 מטרים. הקורס כולל צלילות ותרגולים בעומק רב יותר וההסמכה הניתנת בסופו היא של Advanced Open Water Dive. אפשר לעשות את שני הקורסים ברצף במשך שישה ימים.

אגב, אם אתם רוצים להתמקצע, תוכלו לעשות קורס צלילה Divemaster האורך 14 ימים ומצריך הצגת יומן צלילות ובו 40 צלילות לפחות. הקורס מורכב משני חלקים: קורס החייאה והצלה וקורס דייבמאסטר של ארגון SSI או PADI.

הקורסים נעשים בקבוצות קטנות בדרך כלל ובעונות הפחות מתויירות יש סיכוי שתזכו לקורס אחד על אחד. חשוב לציין כי הקורסים אינטנסיביים וכוללים צלילות לאורך כל שעות היום כך שכדאי שתפנו את הלו"ז באותם ימים. הגיל המינימלי לקורס צלילה בסיני הוא 12 לכוכב ראשון ו-15 לכוכב שני.

מומלץ מאוד להזמין מקום מראש במלונות בדהב או בשארם, במיוחד בעונות המתויירות ובמועדוני הצלילה הפופולריים, אך אם אתם מגיעים בחודשים הרגועים יותר (בדרך כלל נובמבר-מארס), יתכן ותוכלו להסתדר גם בהזמנה ספונטנית.

מחירים של קורסי צלילה בסיני

בפירוט המחירים נתייחס למועדוני הצלילה האיכותיים המציעים קורסים ברמות הדרכה ובטיחות גבוהות ומקצועיות. רוב מועדוני הצלילה הפופולריים ביותר נמצאים בדהב ושארם א-שייח וברבים מהמלונות יש גם מועדון צלילה פרטי וכך תוכלו לרכוש חבילה המשלבת לינה וצלילות.

המחירים בדהב:

קורס צלילה כוכב ראשון: 1,000-850 ₪ | כוכב שני: 900-700 ₪ | שני הקורסים ברצף: 2,000-1,500 ₪.

המחירים בשארם א-שייח:

קורס צלילה כוכב ראשון: 1,400-1,200 ₪ | כוכב שני: 800-500 ₪ | שני הקורסים ברצף: 2,000-1,700 ₪.

קורס דייבמאסטר באורך 14 יום עולה בסביבות ה-7,500 ₪.

צלילות מודרכות בסיני

הצלילה בסיני מתאפשרת דרך מועדון צלילה מקומי מוסמך ובליווי של מדריך צלילה. תוכלו לצאת למסעות צלילה בני כמה שעות או לספארי צלילה בן מספר ימים בו תצללו שלוש צלילות יום וצלילת לילה אחת ותלונו בספינה מיוחדת.

צלילה "רגילה" באחד מאתרי הצלילה בדהב עם ציוד שכור עולה בסביבות ה-40 דולר ואורכת בין 30 ל-50 דקות, בהתאם לכמות החמצן במיכלים. 

היכן לצלול בסיני?

סיני משופעת באתר צלילה מרהיבים ביופיים, חלקם מאתגרים מאוד ומיועדים לצוללים מנוסים עם עשרות צלילות ברקורד. כאן נסקור את האתרים הפופולריים ביותר המיועדים לרוב למי שמגיעים לסיני לראשונה ורוצים להתנסות באתרים הנגישים ביותר.

טאבה – אם אתם מתארחים בטאבה תוכלו לצלול באזור אי האלמוגים במרחק הפלגה קצר מהמעגן בטאבה.

דהב – באזור דהב תמצאו שלל אתרי צלילה כשהמפורסם בהם הוא ה-Blue Hole (החור הכחול). בחור הכחול לא נערכות צלילות היכרות והוא מיועד לצוללים מוסמכים ומנוסים בלבד. אתרי צלילה פופולריים נוספים: הקניון, הפעמונים, Eal Garden, ג'אבר אל-בינת ושמורת הטבע היפהפייה ראס אבו-גלום, הנמצאת במרחק שייט קצר מדהב ובה מומלץ מאוד גם לשנרקל ולצפות על כל הטוב הזה מלמעלה. 

שארם א שייח' – שארם היא גן עדן רטוב עבור צוללנים ולאורך החופים פרושים עשרות אתרי צלילה יפים ומרתקים שניתן להגיע אליהם באמצעות הפלגה קצרה ממעגני הסירות בעיר או באזורים הסמוכים לעיר. אתרי הצלילה הפופולריים ביותר: ראס ג'מילה, ראס נסרני, מפרץ הכרישים, ראס אום-סיד, ראס בוב, האביר הלבן ועוד. משארם ניתן גם להגיע באמצעות הפלגה קצרה לאי טיראן ולשלל אתרי הצלילה שלו, או לפארק הלאומי ראס מוחמד המשופע באתרי צלילה מהממים. שימו לב כי לראס מוחמד תזדקקו לויזה למצרים.

מה חשוב לעשות לפני שיורדים לחופשת צלילה בסיני?

אם אתם יורדים לצלול, חשוב שתקחו איתכם את תעודת הצלילה שלכם. אם שכחתם אותה עדיין יוכלו לאתר אתכם במערכת אבל מכיוון שבסיני דברים לפעמים לא עובדים בהתאם למתוכנן, מומלץ לא להסתמך על כך.

אם אתם יורדים לסיני כדי לעשות קורס צלילה, לא תצטרכו לעשות ביטוח צלילה, אך אם אתם יורדים לבדכם כדי לצלול תצטרכו לעשות ביטוח צלילה ומומלץ בחום להוסיף גם ביטוח ספורט אתגרי בתוספת פצפונת של כמה שקלים ליום.

פוסטים שעלו בקבוצת הפייסבוק:

אהלן חברים, אשמח להמלצות למלונות בשארם (עדיפות למקום שיוכל לקחת אותנו לצלול בראס מוחמד) וחושות מומלצות בבלו לגון תודה רבהה

אהלן חברים, אשמח להמלצות למלונות בשארם (עדיפות למקום שיוכל לקחת אותנו לצלול בראס מוחמד) וחושות מומלצות בבלו לגון
תודה רבהה

לפוסט >>

אוהבי סיני והצלילות😊 אשמח לקבל המלצות למועדוני צלילה שמקיימים קורסים כוכב1+2. ומה בתכלס עדיף- קורס צלילה באילת או בסיני? תודה!!

אוהבי סיני והצלילות😊
אשמח לקבל המלצות למועדוני צלילה שמקיימים קורסים כוכב1+2. ומה בתכלס עדיף- קורס צלילה באילת או בסיני?
תודה!!

לפוסט >>

שלום! זו פעם ראשונה שאני וחבר שלי נוסעים לסיני אנחנורוצים לצלול ורוב הזמן לעשות שנורקל, ל5 ימים (חשוב לנו…

שלום!
זו פעם ראשונה שאני וחבר שלי נוסעים לסיני אנחנורוצים לצלול ורוב הזמן לעשות שנורקל, ל5 ימים (חשוב לנו לעשות את הבלו הול) לאן אתם ממליצים? וגם חשוב לנו מאוד שיהיה לנו חדר עם מקלחת ושירותים.. תודה ❤️

לפוסט >>

ספארי!!!! ??????? בסוף מרץ אני אוביל ספארי צלילה שלושה ימים אל האתרים המרהיבים של מיצרי טיראן וראס מוחמד!! ????? שפע דגה, ריפים מרהיבים והקסם…

ספארי!!!!
???????
בסוף מרץ אני אוביל ספארי צלילה שלושה ימים אל האתרים המרהיבים של מיצרי טיראן וראס מוחמד!!
?????
שפע דגה, ריפים מרהיבים והקסם של סיני
יהיה כיף!!!

לפוסט >>

הספארי חוזר!!! ???????? עונת הספארים חוזרת ואני מוציא ספארי ראשון עם "מעמקים", ארבעה ימים, שלושה ימי צלילה מה27 ועד ה30 במרץ ??????? צלילות מרהיבות…

הספארי חוזר!!!
????????
עונת הספארים חוזרת ואני מוציא ספארי ראשון עם "מעמקים", ארבעה ימים, שלושה ימי צלילה מה27 ועד ה30 במרץ
???????
צלילות מרהיבות ,שפע דגה והקסם של סיני
פינוק אמיתי

לפוסט >>

הי 1) מועדון צלילה Big Blue Dahab רציתי לבדוק עם מי שמכיר אותם… אני שוקל לעשות דרכם קורס צלילה 2) יש להם…

הי
1) מועדון צלילה Big Blue Dahab
רציתי לבדוק עם מי שמכיר אותם… אני שוקל לעשות דרכם קורס צלילה

2) יש להם קורס PADI open water שלטענתם לוקח 3-4 ימים, ויש PADI Advanced open water שלוקח יומיים – ואני מבין מהם שהוא המקביל ל2 כוכבים.
נראה לכם שאפשר ״לדחוס״ את שניהם לחמישה ימים ?

תודה!

לפוסט >>

היי רציתי להמליץ על מועדון צלילה בשארם א שייח מנהלת הצלילה מדברת עברית והיאפשוט אחלה אישה עזרה לנו בכל דבר…

היי רציתי להמליץ על מועדון צלילה בשארם א שייח מנהלת הצלילה מדברת עברית והיאפשוט אחלה אישה עזרה לנו בכל דבר אפשרי עשתה מעל ומעבר .
השם של המועדון או שלה זה rachela jeger והטלפון זה 00972585557175

לפוסט >>

מבחינת ריף למשנרקלים, איפה, באזור נלסון מבונפיק, יש ריף מומלץ עם נגישות נוחה עבור מי שכבר הרבה שנים לא שנירקל?…

מבחינת ריף למשנרקלים, איפה, באזור נלסון מבונפיק, יש ריף מומלץ עם נגישות נוחה עבור מי שכבר הרבה שנים לא שנירקל? בנוסף, אם לוקחים שייט לאי האלמוגים, האם אפשר לשנרקל שם?

לפוסט >>

חזרנו מסיני אחרי ש20 שנה לא היינו שם…היינו במובנפיק בטאבה…לסיכום, בטן גב מושלם. אוכל טוב ,צלילה בשנורקל בריף, מסאג'ים…ובמחיר שאין…

חזרנו מסיני אחרי ש20 שנה לא היינו שם…היינו במובנפיק בטאבה…לסיכום, בטן גב מושלם. אוכל טוב ,צלילה בשנורקל בריף, מסאג'ים…ובמחיר שאין סיכוי למצוא בארץ…

לפוסט >>

הפוסט הזה מוקדש לכל חבריי אוהבי סיני. בערב שישי נהרג צוללן בראס אבו גאלום.. ראס אבו גאלום הוא אחד מהריפים היפים…

הפוסט הזה מוקדש לכל חבריי אוהבי סיני.
בערב שישי נהרג צוללן בראס אבו גאלום..
ראס אבו גאלום הוא אחד מהריפים היפים ביותר שהיתי בהם..
הוא נשאר טבעי במלוא הדרו ,יש במקום תופעה של גאות ושפל קיצונים ביותר(כשמגיעים לאזור אפשר אשכרה להסביר את חציית ים סוף ולראות אותה בעינים)..
הריף הוא מסוכן ביותר ,אני אישית התקשתי לצאת מהמים. נסחפתי מהיופי והרוחות ומצאתי את עצמי מוקפת באלמוגי אש בלי אפשרות לעמוד על קרקע יציבה ,למרות שנעלתי נעלי צלילה נכוותי מאלמוגי אש בדרכי החוצה .
אם אתם צוללים/משנרקלים זה לא ריף שהיתי ממליצה לכאלה בלי ניסיון ואם בכל זאת החלטתם שכן,אל תכנסו לבד.
תצטיידו בנעלים מתאימות

לפוסט >>

סיני פעם ראשונה שלי ובטח לא אחרונה חופים נקיים ומושלמים מלונות יוקרה זולים ואתרי צלילה מדהימים חלק קטן ממה שהיה שם אז נכנסתי עם הרכב, שילמתי…

סיני
פעם ראשונה שלי ובטח לא אחרונה
חופים נקיים ומושלמים
מלונות יוקרה זולים
ואתרי צלילה מדהימים
חלק קטן ממה שהיה שם

אז נכנסתי עם הרכב, שילמתי אגרת רשיון וכניסה,
וזה הכי משתלם בעולם!
פול טנק 80 שח ואתה לא תלוי באף אחד(מתאים בעיקר למי שנוסע לדהאב,שארם וכו׳
מי שבא רק לקזינו או למלונות בתחילת הגבול, יכול לבוא גם רגלי

מלון- el wakala
שילמתי על שני לילות 280 שח כולל מיסים וארוחת בוקר(המלון נמצא רבע שעה נסיעה מהגבול ויש בו פארק מים בבריכה-למשפחות זה מעולה!
צמוד למלון יש מתחם קניות-אל תצפו למותגים וכו׳ אבל תמיד נחמד שיש מסביב למלון מתחם שכזה

צלילה-דהאב
נסעתי שעה וחצי מהמלון ל mirage divers Dahab
זה מועדון צלילה הכולל גם מקומות

לפוסט >>

שלום חברים פעם ראשונה שלנו בסיני לקחנו מלון the bayview נימצא בטאבה שזה 20 דק' מהגבול לקחנו חצי פנסיון…

שלום חברים פעם ראשונה שלנו בסיני לקחנו מלון the bayview נימצא בטאבה שזה 20 דק' מהגבול לקחנו חצי פנסיון ניתן לקחת הכל כלול יוצא משתלם. אוכל ברמה סבירה מגוון וטעים חדרים מרווחים נקיים.יש צוות הווי ובידור אשר מפעילים את הילדים ואורחי המלון. יש שירותי ספא במלון.מסעדה בר משקאות. המלון מוציא שאטל במהלך שעות היום והערב אשר מגיע לשוק הנימצא ליד מלון וואקלה שם ניתן לעשות קניות מזכרות וקנינו שם דברים ישבנו במאהל אירוח עם כיבוד קל. יש שם גם סופר מרקט. בנוסף המלון מציע אטרקציות של ספורט ימי באזור שייט לאי האלמוגים עם צלילה שנורקל וכו'.. אנחנו

לפוסט >>

שלום לקבוצה, מבקשת המלצה למלון ברמה גבוה , מתקנים שירות והכי חשוב. חוף שקט עם ריף לצלילה. סוג של מלון…

שלום לקבוצה,
מבקשת המלצה למלון ברמה גבוה , מתקנים שירות והכי חשוב. חוף שקט עם ריף לצלילה.
סוג של מלון בוטיק.
עד שעתיים מהגבול עדיפות לאסור טאבה
תודה מראש וחג שמח למשיבים?

לפוסט >>

ברצוני להשתתף עימכם/ן את חוויותי… נכון להיום … סיפור על המקום מדהים קאמפ קאסטל אורלי בראס שטן שאין עליה… אורלי…

ברצוני להשתתף עימכם/ן את חוויותי…

נכון להיום …

סיפור על המקום מדהים קאמפ קאסטל אורלי בראס שטן שאין עליה…
אורלי בעלת המקום מיוחדת המלכה….

מה הסיפור כאן?
לפני כמה ימים הגעתי לראס שטן מנאוביה הדרומי.. וחיפשתי בייאוש ועייפות וסחיבת תיק שאף לא היה מקומות בקאמפים ובשום קבוצה סיני בפייסבוק אין שום יחס מלענות… שיש אנשים מבקשים המלצות וכו עונים כשאני מבקש לא עונים… מתעלמים משאלותי..
לא התרגשתי והמשכתי הלאה…

עד שהגעתי לאחד החופים ניגשתי לבעלת המקום אם יש מקום קיוויתי למזלי… נענה השלילית והתבאסתי מכולי זיעה והציעה לי כוס מים להירגע…
הציעה שאם ארצה להימשך עוד לחפש קאמפים ותעשה

לפוסט >>

אשמח לשתף את החוויות שלי. חובה לציין, שזאת פעם ראשונה בסיני, כבר לא צעירה (40), נסעתי לבד. מבחינתי היה לטעום…

אשמח לשתף את החוויות שלי. חובה לציין, שזאת פעם ראשונה בסיני, כבר לא צעירה (40), נסעתי לבד. מבחינתי היה לטעום מ3 עולמות שלסיני היה להציע – חושות, עיירת צלילה דהב והיי סוסייטי של שארם. לא התייעצתי עם אף אחד בנושא ופשוט זרמתי עם מה שיש.
אחרי הגבול שאלו אותי לאן אני נוסעת ומצאתי את עצמי כבר במונית שירות עם עוד אנשים שנוסעים לאזור קאמפים ליד נואיבה, סוכם על 50 שקלים (לא לירות). מחיר בסדר, אבל הבנתי שאפשר גם בפחות. הכל עניין של להתמקח.
קאמפ החושות שבחרתי הוא ניו מון בראס אל שטאן. המקום כלל ארוחת בוקר, כל שאר ארוחות בתשלום

לפוסט >>

הי לכולם ! נמצאים בסטרנד ביץ בטאבה הייטס, מעונינים לצאת לחוף עם ריף וצלילה באזור שלנו. מציינת שהקטנה שלי בת 5 קצת…

הי לכולם !
נמצאים בסטרנד ביץ בטאבה הייטס, מעונינים לצאת לחוף עם ריף וצלילה באזור שלנו.
מציינת שהקטנה שלי בת 5 קצת פווחדת להיכנס רחוק מהחוף.( אם יש חוף שאפשר לראות משו בלי להיכנס עמוק)
תודה!

לפוסט >>

המלצה חמה למי שנוסע לשארם: טוני – 20-01277658899+ אנחנו פגשנו בחור נוצרי קופטי בשם טוני שעשה לנו את הטיול. טוני אירגן לנו:…

המלצה חמה למי שנוסע לשארם:

טוני – 20-01277658899+

אנחנו פגשנו בחור נוצרי קופטי בשם טוני שעשה לנו את הטיול.
טוני אירגן לנו: טרקטורונים, שייט וצלילה בראס מוחמד, כניסה לפארק מים המטורף אלבטרוס (נקרא גם אקווה בלו), רכיבה על גמלים+כניסה צפייה בהופעות במאהל בדואי והסעות.

רכיבה על גמלים:
את טוני הכרנו כשחיפשנו מחיר טוב לטיול גמלים ולאחר כמה שיחות טלפון ובירורים הבנו שהוא הזול ביותר. לבסוף, לא רק שטוני הציע מחיר נמוך יותר, משך זמן הרכיבה שהוצע היה הארוך ביותר. טוני הגיע בעצמו לאסוף אותנו מהמלון ולאחר נסיעה של 10 דקות הגענו לאיזור הספארי. שם גם הוצעה לנו ארוחת ערב במהאל בדואי וצפייה במופעי להטוטנים

לפוסט >>

אם אתם בדרך לסיני תעצרו הכל ותקראו ? פעם ראשונה שלי בסיני 7.10 נסעתי לשארם 3 לילות משם לדהב 2 לילות, במוניות. בשארם…

אם אתם בדרך לסיני תעצרו הכל ותקראו ?
פעם ראשונה שלי בסיני 7.10 נסעתי לשארם 3 לילות
משם לדהב 2 לילות, במוניות.

בשארם החוויה שלי הייתה נעימה פחות או יותר
יש 2 מקומות מרכזיים שאפשר לבלות בלילה… לטייל…
במרכז של נעמה ביי ובשוק הישן.
יש עוד מקומות שתוכלו לשאול את נהגי המוניות והם ימליצו לכם על קפה טוב או מקומות לאכול אם תרצו.
המלצה שלי בהכרח לקחת מלון באזור נעמה ביי
מפניי שכל שאר המקומות מרוחקים ואם אתם בלי רכב פרטי אז המחיר של המונית יהיה גבוה כי מדובר במרחקים של 20 30 קמ אם אתם בשארק ביי או נאבק ביי.

דילים לשייט לא לקחת מנעמה ביי

לפוסט >>

אנשים שצללו בשארם שיודעים להגיד מחירים ממוצעים לצלילות שם? זה נכון שאפשר לצלול שם רק מסירה או שאפשר למצוא מועדון…

אנשים שצללו בשארם שיודעים להגיד מחירים ממוצעים לצלילות שם? זה נכון שאפשר לצלול שם רק מסירה או שאפשר למצוא מועדון צלילה לאורך החוף ולהכנס ישר מהחוף?

לפוסט >>

היי, הגעתי היום בבוקר לנואבה, רוצה לעבור לדאהב, לצלילה,שנורקל בבלו לגון ושווקים. אשמח להמלצה איפה הכי כדאי לעשות צלילה? מקום לינה נקי,…

היי, הגעתי היום בבוקר לנואבה, רוצה לעבור לדאהב, לצלילה,שנורקל בבלו לגון ושווקים.
אשמח להמלצה איפה הכי כדאי לעשות צלילה?
מקום לינה נקי, מסודר ולא יקר?
וכל המלצות וטיפים להמשך, תודה!

לפוסט >>

היי חברים מחר אנחנו מגיעים לטאבה 🙂 כמה שאלות – אנחנו משוערים להגיע מחר לגבול בסביבות 7 בבוקר… האם יש לחץ…

היי חברים מחר אנחנו מגיעים לטאבה 🙂

כמה שאלות – אנחנו משוערים להגיע מחר לגבול בסביבות 7 בבוקר… האם יש לחץ בשעות האלה?

קראתי באתר על שעדיף כרטיס סים מקומי אם רוצים אינטרנט כמו שצריך… האם יש אחרי המעבר הישראלי או המצרי מקום לקניית סים?

אנחנו הולכים להיות במלון מוזאיק… יש חוף למלון האם יש גם צלילה? מה העלויות המשוערות לדברים כאלה?

לפוסט >>

כל מי שמתכוון להגיע לשארם ורוצה לצאת לשייט לראס מוחמד או טיראן לעשות שנורקל או צלילת היכרות או שיש לכם…

כל מי שמתכוון להגיע לשארם
ורוצה לצאת לשייט לראס מוחמד או טיראן
לעשות שנורקל או צלילת היכרות
או שיש לכם כוכב 1 או 2 או שניהם ובא לכם לצלול במקומות שווים.
תקשיבו לי שלא יקרה לכם מה שקרה לי:

קודם כל תיזהרי מהצעות שאתם מקבלים מכל מיני כאלה שנמצאים בנעמה ביי או בשוק הישן,
אני לקחתי שייט לראס מוחמד ולאי הלבן
הבטיחו לי 3 עצירות …
בפועל עשו 2 עצירות
כשאת מהן 3 4 שעות בערך
ממש ייבוש מטורף כל האנשים בסירה התחילו לריב עם בעלי הסערה ורצו את הכסף בחזרה…
ובסוף עוד עצירה באי הלבן בתכלס זה ממש בולשיט האי הזה…
ואז

לפוסט >>

עוד יומיים בסיני. אשמח מלמודי ניסיון: *מה המחיר למונית מהגבול למלון מוזאיק? *אם יש לכם מישהו מומלץ אשמח למספר טלפון שלו. *אילו אטרקציות…

עוד יומיים בסיני.
אשמח מלמודי ניסיון:
*מה המחיר למונית מהגבול למלון מוזאיק?
*אם יש לכם מישהו מומלץ אשמח למספר טלפון שלו.
*אילו אטרקציות יש עוד לילדים באזור?
*רוצה לקחת את הבן שלי (בן 10) לצלילה, האם מומלץ ואם כן איפה? ומה סדר גודל של המחירים?
תודה מראש לעונים ?

לפוסט >>

עבור כל הממליצים שעברתי לפני החופש עכשיו תורי לתרום משהו לבאים אחרי אנחנו השתכנו במלון Mosaique beach resort במתחם Taba heights אנחנו כבר…

עבור כל הממליצים שעברתי לפני החופש
עכשיו תורי לתרום משהו לבאים אחרי
אנחנו השתכנו במלון Mosaique beach resort במתחם Taba heights
אנחנו כבר בגיל שהחושות פחות מתאימות , צריכים סדינים ומיטה נוחה וחדר ממוזג ואמבט משגע)
מלון נהדר אוכל בסדר( לא מקולקל ,אכיל ,ארוחת בוקר מעולה, ערב אולי לא מסעדת 5 כוכבי משלן אבל יש ירקות יש דגים יש עופות יש בשר)
שירות חדרים נהדר
בריכות וחוף ים צמוד
מה אומר לכם
לא נורמלי וכיף

עכשיו ליום סיור
לאור ההמלצות רצינו לראות את הבלו הול, ראס אבו גלום ובלו לגון שנמצאים קרוב לדהאב, הקדשנו לזה יום. הזמנו נהג שאמור היה להיות איתנו כל היום כולל לכוון אותנו למקום להשכיר ציוד

לפוסט >>

חושבת לנצל את התקופה הקרובה לעשות קורס צלילה כוכב 1 בסיני. אשמח להמלצות (או אי-המלצות) מנסיון אישי למדריכי/מועדוני צלילה מקצועיים…

חושבת לנצל את התקופה הקרובה לעשות קורס צלילה כוכב 1 בסיני. אשמח להמלצות (או אי-המלצות) מנסיון אישי למדריכי/מועדוני צלילה מקצועיים ובטיחותיים. תודה 🙂

לפוסט >>

מישהו יודע איך משיגים את מועדון הצלילה ברקודה? אנחנו מגיעים בסוכות ורצינו לדעת אם צריך לסגור איתם מראש או פשוט…

מישהו יודע איך משיגים את מועדון הצלילה ברקודה? אנחנו מגיעים בסוכות ורצינו לדעת אם צריך לסגור איתם מראש או פשוט להגיע? והאם צריך לעשות צלילת רענון כאשר צוללים עם מדריך?

תודה לעוזרים 🙂

לפוסט >>

ממליץ על SABAH בביר סוויד. מחיר ממש סבבה. היינו 3 אנשים ושילמנו על 4 ימים, כ1600 שקל ביחד, כולל הכל,…

ממליץ על SABAH בביר סוויד. מחיר ממש סבבה. היינו 3 אנשים ושילמנו על 4 ימים, כ1600 שקל ביחד, כולל הכל, כשאכלנו כמו חזירים.
יחס מעולה מצד בעלי המקום
כשהים רגוע וצלול (וזכינו לזה רק יום אחד לצערי) אפשר לצלול ולראות דברים מדהימים בלי להתרחק יותר מדי.

החסרון: שירותי בול פגיעה. ומקלחת רק בחוף. השרותים לםה"מערביים" לא עובדים

עוד משהו: שימו לב שמחיר המעבר גבול בצד המצרי עלה ל400 לירות לאדם

לפוסט >>