אז מה הסיפור עם מצב הביטחון בסיני?

האם סיני באמת מסוכנת, מה ההבדל בין צפון סיני לדום סיני ואיך אפשר לדעת אם זה מספיק בטוח לנסוע לחופשה בסיני?

אחת השאלות הראשונות שעולות כאשר מישהו מספר שהוא נוסע לסיני היא "אבל לא מסוכן שם?". השאלה הזאת משפיעה על ישראלים ותיירים רבים בהחלטה האם לנסוע או לא לנסוע לדרום סיני. כן, סיני מחולקת לאזורים והחלק התיירותי שאנחנו מכירים הוא רק חלק קטן מחצי האי סיני המשתרע על פני שטח של 61,000 קמ"ר (פי 3 מזה של מדינת ישראל).

כבר אפשר לומר שבגדול אין תשובה חד משמעית לשאלה האם בטוח בדרום סיני, יש רק עניין של תחושה סובייקטיבית – האם מרגישים בטוחים בדרום סיני? התשובה לכך היא יותר ברורה. תשאלו כמעט כל תייר שנמצא בבתי המלון או בחושה על החוף והוא יגיד לכם ששקט ושלווה כמו שהוא מרגיש כרגע, הוא לא הרגיש כבר הרבה זמן. קל לשחרר מהפחד ברגע שחוצים את מעבר הגבול ורואים את אנשי הביטחון המצרי מפטרלים, או כשמגיעים לנקודת ביקורת בכביש ורואים את הכוחות המצרים פרוסים לאורך עשרות קילומטרים. הביטחון גובר עוד יותר ברגע שמגיעים לחוף ומרגישים את השקט העוצמתי, את הבתוליות והפסטורליות של סיני. סביר להניח שעד החזרה לישראל כבר לא תחשבו על הפחד שליווה אתכם לפני שהגעתם.

סיני ידעה פיגועים קשים, חלקם גם בלב האזור התיירותי שלה. הקשים ביותר בהם היו בשנת 2004 (טאבה וראס א-שטן) ו-2005 (שארם א-שייח'), שגבו את חייהם של למעלה ממאה בני אדם. עם זאת, חשוב לציין כי האזור המועד לפורענות בסיני הוא החלק הצפוני שלה, המרוחק מאות קילומטרים של מדבר צחיח והרים גבוהים מאזור התיירות של דרום סיני. למעשה, צפון סיני קרובה יותר לגבול עם ישראל מאשר לדרום סיני והסיכוי שמישהו יצליח לשרוד את המסע לכל אחד מהמקומות הוא אפסי. יש לציין גם שהצבא המצרי אינו מתיר לתיירים ישראלים מעבר לאזור צפון סיני, אז גם אין סיכוי שתגיעו לשם, גם אם תתבלבלו בדרך לחוף.

יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים למצב. החל משנת 2004 משרד הביטחון מפרסם מדי שנה אזהרת מסע מפני איום קונקרטי גבוה מאוד לביצוע פיגועים נגד תיירים בסיני בטווח זמן מיידי וקורא לכל הישראלים השוהים שם לשוב לאלתר לישראל. יש שיאמרו שאזהרת המסע הזאת היא רלוונטית מאוד לחלקים מסוימים בסיני אך לאו דווקא לחלקה הדרומי – מדינות כמו בריטניה ואוסטרליה עושות הפרדה בין צפון סיני לדרום סיני באזהרות המסע שלהן. לצידן, יש שימנעו בכל מחיר מהגעה לסיני בגלל האיום עליה וההיסטוריה שלה. ההחלטה נתונה בידיכם ואתם אלה שתקבעו בסוף האם שווה לכם לנסוע או לא.

הפיגועים והמצב הכלכלי הקשה בו הייתה נתונה סיני לפני 15 שנים הותירו את מקומות האירוח ריקים למשך כמעט עשור. מלונות וקמפים רבים ננטשו (גם היום ניתן לראות מלונות רפאים לצד החופים). לאחר מהפכת האביב הערבי החלה התאוששות מסוימת במצב התיירות בה ולאט לאט היא החלה להשתקם. כיום החופים גדושים בתיירים ישראלים ובינלאומיים שהחליטו לחזור לסיני וליהנות מכל הטוב שיש לה להציע, גם במחיר נסיעה למקום שנחשב מסוכן.

כוחות הביטחון המצרים והשבטים המקומיים יעשו הכול מצידם כדי להבטיח שמצב התיירות יישמר ופרנסתם לא תיפגע. הצבא המצרי פרוס לאורך ולרוחב דרום סיני ומפעיל עשרות מחסומים ונקודות ביקורת לצד הדרך. אנחנו לא ממש מודעים לטקטיקות של הבדואים המקומיים בשמירה על הביטחון ולמען האמת גם לא רוצים לדעת. עובדתית – בינתיים זה עובד לא רע.

חשוב לזכור כי ערים רבות סבלו מפיגועים קשים בשנים האחרונות – פריז, לונדון, ברצלונה וברלין בין היתר. לצערנו הרב אין מקום תיירותי בעולם שבטוח במאת האחוזים מפני טרור וגם כשאנחנו נוסעים למדינות שקטות יחסית האיום עדיין קיים. בסופו של דבר מדובר בבחירה אישית ומושכלת שצריכה להיות מבוססת על מידע קונקרטי, אמין ומעודכן.

אם אתם מרגישים בטוחים מספיק כדי לנסוע, אנחנו בכל מקרה ממליצים תמיד ליידע את החברים והמשפחה כשאתם יורדים לסיני, להשאיר מידע במעבר הגבול על המקום אליו אתם נוסעים ולנסות להיות בקשר סלולרי פעם ביום (למרות שכל כך מפתה להתנתק מהעולם לכמה ימים) כדי לא להדאיג אף אחד. אם אתם לא מרגישים מספיק בטוחים או יודעים שכל החופשה תעבור עליכם בחשש – גם זה בסדר. החופשה שלכם צריכה להיות הכי נקייה ולתת לכם את ההרגשה הטובה ביותר ואם תהיו מוטרדים ולא תצליחו ליהנות, זה לא יהיה חופש אמיתי.

פוסטים שעלו בקבוצת הפייסבוק:

היי, אני וחברה רוצות לרדת לסיני בפעם הראשונה בסביבות אמצע אפריל לארבעה ימים:) למישהו יש המלצה לקמפ עם תנאים טובים?שיהיה…

היי, אני וחברה רוצות לרדת לסיני בפעם הראשונה בסביבות אמצע אפריל לארבעה ימים:)
למישהו יש המלצה לקמפ עם תנאים טובים?שיהיה חדר סגור שאפשר לנעול, ושבמקום יש אוכל טוב במחירים טובים.
לא בטוחות איפה ובאיזה מרחק מהגבול, לא ממש מכירות.
תודה רבה מראש!!

לפוסט >>

שלום ישראלי/יות המטיילי/ות יא אימפריה בדואי סיני קסומה 🙂 שמי מקסים וברצוני לפנות אליכם/ן … אתם/ן תומכי/ות ובעד להיכנס את בדואים…

שלום ישראלי/יות המטיילי/ות יא אימפריה בדואי סיני קסומה 🙂

שמי מקסים וברצוני לפנות אליכם/ן …

אתם/ן תומכי/ות ובעד להיכנס את בדואים שחלק נהגי מוניות או חלק בעלי קאמפים / מלונות לקבוצות סיני..??

אני רואה שמארחים או מכניסים או מצרפים את האנשים בדואים לקבוצות סיני… זו בעיה רצינית בלי להעליב!!

למה אני לא בעד ולא תומך בקבוצות סיני בגלל שהם מאשרים ומכניסים את בדואים לקבוצות סיני והקבוצות האלו המטרה רק לישראלים/יות בלבד

הרוב יש לפעמים זה מפריע… פונים אלי בדואים בהודעות או שהם נכנסים לרשימה חברים שלי ופונים אליהם ומבקשים עזרה / כסף / דרכים איך להגיע לישראל / או ששאלו אותי מהי

לפוסט >>

סיני, מי שהיה יודע כמה טוב היא עושה לנפש ואיזה חיוך היא מעלה על הפנים בשנייה שנכנסים אליה. ראיתי הרבה פוסטים…

סיני,
מי שהיה יודע כמה טוב היא עושה לנפש ואיזה חיוך היא מעלה על הפנים בשנייה שנכנסים אליה.

ראיתי הרבה פוסטים שליליים בקבוצה הזאת,
על חוסר כבוד של ה"מארחים" על אוכל שגורם לכם להיות שבוע בשירותים, על חוסר ניקיון ועוד ועוד ועוד..

אז כדי שיהיו גם קצת פוסטים אופטימיים בקבוצה, חייבת להמליץ לכם על ה #דנהביץ
של השייח Saed Amera

קודם כל, החוף מדהים ואפשר להיכנס בלי נעליים 🙂
המקום נקי מאוד והאוכל ממש טוב
(יש מגוון רחב של ארוחות)
השייח סעיד והצוות שלו הם אנשים מדהימים שגורמים לכם להרגיש ברגע חלק מ"המשפחה" ויודעים להכניס אתכם לאווירה הכי טובה שיש.
החדרים נקיים, יש מקלחות

לפוסט >>

שלום קבוצה יקרה. ב 17 לנובמבר צריך להגיע לשארם. מישהו יודע כמה עולה לזוג מונית? או יש אופציה אחרת להגיע…

שלום קבוצה יקרה. ב 17 לנובמבר צריך להגיע לשארם. מישהו יודע כמה עולה לזוג מונית? או יש אופציה אחרת להגיע לשארם? ואם מונית יש נהג אמין לנסיעה בטוחה?

לפוסט >>

המלצה חמה על נהג מונית מהמם 🙂 בדרך מישראל לשארם סגרנו עם נהג מונית שהבריז לנו והיינו ממש מבואסות ונאלצנו…

המלצה חמה על נהג מונית מהמם 🙂 בדרך מישראל לשארם סגרנו עם נהג מונית שהבריז לנו והיינו ממש מבואסות ונאלצנו לקחת מונית במחיר יקר יותר ולא הוגן.
בחזור סגרנו עם Samy Sharm והוא היה פשוט מדהים. קודם כל היחס האדיב והמנומס לאורך כל ההתכתבויות והנסיעה. שנית, לא איחר (זה היה ממש חשוב לנו) ובנוסף לקח מחיר ממש הוגן משארם לטאבה.
לאורך כל הנסיעה דיברנו ואפילו הציעה במקומות ממש יפים לעצור ולהצטלם.
ממליצה בחום על סאמי, מה שבטוח בטיול הבא ניסע שוב איתו!

לפוסט >>

•••המלצה על קאמפ "סיני לייף" בראס השטן ועל נהג מונית תותח!!!•• עברנו חוויה לא נעימה, שלאחריה רצינו לעבור לקאמפ אחר. לאחר המלצות…

•••המלצה על קאמפ "סיני לייף" בראס השטן ועל נהג מונית תותח!!!••

עברנו חוויה לא נעימה, שלאחריה רצינו לעבור לקאמפ אחר.
לאחר המלצות בחרנו לעבור ל -"סיני לייף", וזו הבחירה הכי טובה שעשינו בטיול הזה!

הנהג שלקח אותנו, רביע, היה מדהים מדהים ועזר לנו המון.
לא הלך עד שהיינו בטוחות ומסודרות.
המתין לנו עד שסיימנו לקפל הכל בקאמפ הקודם, ולקח אותנו עד ל"סיני לייף", והכל ברוח טובה. אמר לנו לשלם כמה שאנחנו חושבות, לרגע לא עזב אותנו ועזר לנו ממש בהכל.
הוא הכי הגון בעולם.
היה איתנו גם יום שלם בדהב, עלה לנו 200 שח הלוך חזור מהראס לדהב, מחיר ל3 אנשים.
חיכה לנו 5 שעות עד

לפוסט >>

עכשיו שהיינו בראס אשיטן עם משפחה וחצי , כלומר 9 איש ב 3 חושות ב- ***Bedouin Star*** – צוות נעים…

עכשיו שהיינו בראס אשיטן עם משפחה וחצי , כלומר 9 איש ב 3 חושות ב- ***Bedouin Star*** – צוות נעים ורגוע, תחושה של ביטחון. מחנה החושות על החוף, אבל רק 4 חושות בשורה הראשונה על החוף. אוכל טוב. לא זול במיוחד – אבל פייר. על הריף שמתאים מאד לשנורקל גם עם ילדים. הריף במצב חיוור אבל עדיין מהמם. במחנה בעיקר משפחות עם ילדים גם קטנים, עם בריכה שממנה הילדים שלנו לא יצאו.

השירותים ללא גג, היו במצב של דרגת לכלוך משתנה ממלוכלך מאד מלווה בזבובים חוגגים עד לרמת לכלוך נסבלת. צפיפות היתושים התוקפניים דרשה התמודדות תמידית – אבל כמובן במיוחד

לפוסט >>

בנות, אני מטיילת לבד כבר מס' ימים 🙂 אגיד שזה כיף ממש, מלא חופש של בחירות ותכנון לו"ז כרצוני. אני לא טיפוס…

בנות, אני מטיילת לבד כבר מס' ימים 🙂
אגיד שזה כיף ממש, מלא חופש של בחירות ותכנון לו"ז כרצוני.
אני לא טיפוס שמנוהל על ידי פחדים, אבל כן פחות נעים להתקל במבטים סוקרים של מצרים, שלא נדבר על פעמיים שעובד קבלה ומלצר שאלו אותי אם אפשר להעביר איתי את הלילה.
אני משתדלת לשמור על עצמי, וזה מסוג הדברים שברורים לי לכדי התנהלות ואמירה ברורה למי שמדבר אליי ככה ומנצל את זה שאני מתיירת לבד.
מה שכן, לא הייתי מסתובבת ב04:00 לבד.. זה קצת להתגרות בגורל. משתדלת גם כן להסתובב היכן שישנם אנשים נוספים.

וכמובן שישנם גם אנשים טובים.. מוחמד (עובד ב Nasaim Safari שממוקמת בשוק

לפוסט >>

ברצוני להשתתף עימכם/ן את חוויותי… נכון להיום … סיפור על המקום מדהים קאמפ קאסטל אורלי בראס שטן שאין עליה… אורלי…

ברצוני להשתתף עימכם/ן את חוויותי…

נכון להיום …

סיפור על המקום מדהים קאמפ קאסטל אורלי בראס שטן שאין עליה…
אורלי בעלת המקום מיוחדת המלכה….

מה הסיפור כאן?
לפני כמה ימים הגעתי לראס שטן מנאוביה הדרומי.. וחיפשתי בייאוש ועייפות וסחיבת תיק שאף לא היה מקומות בקאמפים ובשום קבוצה סיני בפייסבוק אין שום יחס מלענות… שיש אנשים מבקשים המלצות וכו עונים כשאני מבקש לא עונים… מתעלמים משאלותי..
לא התרגשתי והמשכתי הלאה…

עד שהגעתי לאחד החופים ניגשתי לבעלת המקום אם יש מקום קיוויתי למזלי… נענה השלילית והתבאסתי מכולי זיעה והציעה לי כוס מים להירגע…
הציעה שאם ארצה להימשך עוד לחפש קאמפים ותעשה

לפוסט >>

אם אתם בדרך לסיני תעצרו הכל ותקראו ? פעם ראשונה שלי בסיני 7.10 נסעתי לשארם 3 לילות משם לדהב 2 לילות, במוניות. בשארם…

אם אתם בדרך לסיני תעצרו הכל ותקראו ?
פעם ראשונה שלי בסיני 7.10 נסעתי לשארם 3 לילות
משם לדהב 2 לילות, במוניות.

בשארם החוויה שלי הייתה נעימה פחות או יותר
יש 2 מקומות מרכזיים שאפשר לבלות בלילה… לטייל…
במרכז של נעמה ביי ובשוק הישן.
יש עוד מקומות שתוכלו לשאול את נהגי המוניות והם ימליצו לכם על קפה טוב או מקומות לאכול אם תרצו.
המלצה שלי בהכרח לקחת מלון באזור נעמה ביי
מפניי שכל שאר המקומות מרוחקים ואם אתם בלי רכב פרטי אז המחיר של המונית יהיה גבוה כי מדובר במרחקים של 20 30 קמ אם אתם בשארק ביי או נאבק ביי.

דילים לשייט לא לקחת מנעמה ביי

לפוסט >>

פוסט המלצה על סיני: שארם א שייח לאחר שהיינו בדהב החלטנו לגוון ובחרנו בשארם, שארם היא ענקית עם בתי מלון ענקיים…

פוסט המלצה על סיני: שארם א שייח
לאחר שהיינו בדהב החלטנו לגוון ובחרנו בשארם, שארם היא ענקית עם בתי מלון ענקיים יש יקרים יותר יש יקרים פחות.
לאחר בדיקות שעשינו וביקורות שקיבלנו, בחרנו במלון
Sunrise montmer (adults only)

מלון ענק וחדש שנפתח ב2018, שכולל 4 בריכות 5 מסעדות, חדרים עם בריכה פרטית, ספא, חוף פרטי עם שוניות אלמוגים, וצוות שלא נגמר שרוצה לעזור ולמלא אחר כל בקשה.
אנחנו בחרנו להזמין חדר עם בריכה פרטית

טיפ מאוד חשוב:
בניגוד לדהב ששם המלונות הכל כלול הם פשוט ״לא הכל כלול וצריך להוסיף על כל שטות סכום כסף, בשארם הכל כלול זה פינוק אמיתי, קוקטיילים בבריכה, ארוחות לא נגמרות,

לפוסט >>

חזרנו עכשיו מארבעה ימים, והנה טיפים בענייני חניה: – המגרש הכי מוצלח הוא בטקסס ראנץ'. מגרש עפר גדול, שמותר לחנות בו…

חזרנו עכשיו מארבעה ימים, והנה טיפים בענייני חניה:
– המגרש הכי מוצלח הוא בטקסס ראנץ'. מגרש עפר גדול, שמותר לחנות בו 24 שעות ביממה, ושעדיין יש בו הרבה חניה, ובחינם. מונית משם לגבול עולה 30/40₪ ולוקחת חמש דקות. כל חניה קרובה יותר לגבול צפופה מאוד או לא חוקית.
– נותנים קנסות (ראיתי) וגוררים (נהג מונית אמר לי), אז אם אתם לא בטוחים שמותר, אל תחנו.
– תקראו את השלטים שהעירייה הציבה. איפה שאסור לחנות בלילה, כתוב.
– ממש אין בעיה למצוא מונית לגבול וממנו, הן מסתובבות ליד המגרשים הגדולים וליד מעבר הגבול.

לפוסט >>

למי שהולך לblue hole בלו הול זה המקום המומלץ על ידינו – מאוד בטוח לציוד וכד' -מנהל בשם יוסף -טלפון…

למי שהולך לblue hole בלו הול זה המקום המומלץ על ידינו – מאוד בטוח לציוד וכד' -מנהל בשם יוסף -טלפון 01019389283. אחלה בן אדם מדבר מהלב – יעזור לכם במה שתצתרכו ומסעדה טובה .
השייקים מומלצים .
תהנו

לפוסט >>

אז ככה , עכשיו חזרתי מסיניי (פעם ראשונה שלי) וזאת החוות דעת שלי *יש לציין מראש שאני אדם "קצת"…

אז ככה , עכשיו חזרתי מסיניי (פעם ראשונה שלי) וזאת החוות דעת שלי

*יש לציין מראש שאני אדם "קצת" זקן בן 37 ולא ילד לפני צבא

*לקחנו מלון מוזאיק בטאבה הייטס , עלה 100$ לזוג הכולל כלול (*פרטים בהמשך) ,, כולל מיסים שלהם (הרשמה בחינם לחבריי מועדון באתר של המלון ישירות ולא דרך בוקינג או משהו כזה)

*בגדול הייתי מסכם את הטיול הזה כסיוט מיותר .. מהרגע שיצאתי מהבית נגיד 4 שעות נסיעה לאילת ממרכז = 350שח דלק , עוד 50 שח מונית לגבול , עוד 100שח עמלה לאלוהים יודע על מה ליציאה מהארץ \ עוד 100שח

לפוסט >>

המלצה על מדריך טיולים מדבר עברית ללגונה הכחולה, בלו הול, ראס אבו גלום ודהב: חייב חייב להמליץ על אברהים מדריך…

המלצה על מדריך טיולים מדבר עברית ללגונה הכחולה, בלו הול, ראס אבו גלום ודהב:
חייב חייב להמליץ על אברהים מדריך טיולים בסיני, מדבר ומבין עברית שוטף. נתן לנו את המחיר הכי טוב מכל הנהגים והמדריכים שדיברנו איתם. אברהים לקח אותנו מהמלון בטאבה הייטס לטיול של יום שלם שכולל הכל, פינוקים בכל מקום שעצרנו בו וארוחת צהריים באבו גלום, לא עזב אותנו לשנייה ודאג לביטחון שלנו בכל מקום. אברהים נוהג בדרכים בזהירות רבה (חשוב מאוד), מנומס וסבלני (איחרנו בבוקר בחצי שעה וקיבל בחיוך, בכל פעם שעצרנו נתן לנו כמה זמן שרצינו ובלי לחץ), דאג למחירים הכי טובים בהשכרת שנורקלים (קיבלנו דרכו

לפוסט >>

זהירות חפירה: דהב אז חזרתי לדהב אחרי שלא הייתי שם מגיל שנתיים! היינו 2 זוגות וירדנו בעיקר בשביל לצלול. *תעבורה* מהגבול למלון-…

זהירות חפירה: דהב
אז חזרתי לדהב אחרי שלא הייתי שם מגיל שנתיים! היינו 2 זוגות וירדנו בעיקר בשביל לצלול.

*תעבורה*
מהגבול למלון- 800 לירה לכיוון. סגרתי נסיעות מול ג'ימי הגבר, עמו יצרתי קשר כמה ימים מראש בעקבות המלצה מהקבוצה. הוא מתגורר בדהב ומאוד מוכר לכולם שם. שלח לנו בהלוך ובחזור אחלה נהגים במוניות גדולות, מרווחות וממוזגות. שמר איתי על קשר לפני ההגעה ותוך כדי הנסיעה כדי לוודא שהכל מתנהל כמו שצריך.
בתוך דהב- מוניות (לעיתים קרובות מדובר בארגז פתוח בחלקו האחורי של טנדר, חוויה ?). קל להתמקח על המחיר ולרוב זרמו איתנו.

*לינה*
Dahab Bay Hotel. כ-50 ש"ח ללילה לאדם כולל ארוחת בוקר, הוזמן

לפוסט >>

***זהירות פוסט ארוך לפניך*** אחרי איזה חודש שלקח לי לעכל (ועוד שבועיים מתכוונת לרדת שוב , לרגע לא תיארתי לעצמי שככה…

***זהירות פוסט ארוך לפניך***
אחרי איזה חודש שלקח לי לעכל (ועוד שבועיים מתכוונת לרדת שוב , לרגע לא תיארתי לעצמי שככה אתמכר ?)
עוד מהארץ דיברתי עם פרידום קאמפ, ומהשנייה שהגענו פשוט התאהבנו! הם אירגנו לנו נהג מהגבול לחושה (בפחות מ100 שקל למונית כשבגבול ראינו וואן עם צעירים ששילמו 50 שקל כול אחד והם היו שישה , אל תסכימו למחירים ההזויים האלה!) איך שהגענו קיבלנו חושה מקסימה ונקייה מטר וחצי מהחוף הזמנו לאכול עשינו ג'וני ופשוט נרדמנו, באו להעיר אותנו כשהאוכל היה מוכן, קיבלנו הר (לא צוחקת!) של מקלובה טחינה שכתבו עליה את השמות שלנו ונר מבצל , פייר התרגשנו ?
(בנימה

לפוסט >>

שלום לכולם, בן זוגי ואני חושבים לנסוע לסיני בפעם הראשונה ביום חמישי הקרוב לאחר יום כיפור. אנחנו רוצים בעיקר להתפנק ולהנות משקט…

שלום לכולם,
בן זוגי ואני חושבים לנסוע לסיני בפעם הראשונה ביום חמישי הקרוב לאחר יום כיפור.
אנחנו רוצים בעיקר להתפנק ולהנות משקט ורוגע בלי ילדים חחחח..
אשמח אם תוכלו להמליץ לי בבקשה על מלון ממש שווה 5 כוכבים הכל כלול שהוא מרחק נסיעה סבירה מהמחסום ושאני ארגיש בוא 'בטוחה' (קצת בחששות :))
בנוסף, האם מישהו מכיר נהג מונית שאפשר לסמוך עליו כדי שנקבע איתו שיקח אותנו מהמחסום למלון?
תודה מראש.

לפוסט >>

אומרים יש שם שומר בכל מקום וזה בטוח. המחיר והנוף מתעתעים. דאעש חיסל השבוע עשרות חיילים מצריים בסיני, חיילים מצריים משוריינים…

אומרים יש שם שומר בכל מקום וזה בטוח. המחיר והנוף מתעתעים.
דאעש חיסל השבוע עשרות חיילים מצריים בסיני, חיילים מצריים משוריינים מאומנים וחמושים. אז תעשו חושבים מה אם רק דאעש ירצה. אזהרות מסע קבועות בראש דו"ח של אמ"ן.
ונשמרתם לנפשותכם.

לפוסט >>

אחרי מעל 25 שנה חזרנו לדהב.. חופשה מומלצת !! במעבר הגבול היה ריק, ליטרלי הינו היחידים, לקח פחות מרבע שעה לעבור את…

אחרי מעל 25 שנה חזרנו לדהב..
חופשה מומלצת !!
במעבר הגבול היה ריק, ליטרלי הינו היחידים, לקח פחות מרבע שעה לעבור את שני הצדדים!
החזור היה סיוט, תור ענק עם מיטב הנשמות של ארץ ישראל היפה שנדחפים ומתפלחים לפניך. ממליצה בחום לחזור יום אחרי חג ולא כמו כולם.

התכנון היה שארם, עקב מצב בריאותי שלי החלטנו לוותר ולהגיע הפעם לדהב ולא הצטערנו?

קודם כל ביטחון –
חבר'ה המקום בטוח לחלוטין! יש ארבעה מחסומים בין הגבול לדהב ובכולן בודקים ניירות ומי נמצא במכונית, גם במוניות. יש רישום מסודר של כל מי שנכנס.
המקומיים בעיר מאוד חביבים לישראלים, אנחנו הפרנסה שלהם.

מלון – טיראנה ריזורט.
מלון מעולה תיכף תבינו

לפוסט >>

המלצה חמה! בתור משפחה שפעם ראשונה עושה את צעדיה בסיני, לקחנו מלון בטאבה לחמישה ימים, רצינו לטעום את הטעם האמיתי של סיני…

המלצה חמה!
בתור משפחה שפעם ראשונה עושה את צעדיה בסיני, לקחנו מלון בטאבה לחמישה ימים,
רצינו לטעום את הטעם האמיתי של סיני וכאן נכנסה לתמונה Dikla Mortziano האלופה!
בסבלנות ובמקצועיות, התאימה לנו טיול מותאם כמו כפפה ליד!
מונית ממוזגת עם נהג זהיר ואדיב אספה אותנו ממלון מוזאיק בטאבה, שעה וחצי בערך של נסיעה בטוחה ורגועה והגענו לדאהב.
שם חיכה לנו רכב שלקח אותנו לבלו הול, שם פגשנו מדריך מעולה! מוחמד שיצא מגדרו שיהיה לנו כיף לא נורמאלי.
שנירקלנו בבלו הול ומשם סירה לקחה אותנו לאבו גלום. שם שנירקלנו, נהננו מקפה ותה מסורתיים ואחר כך עלינו על טנדרים שלקחו אותנו לבלו לאגון אני חושב, כבר

לפוסט >>

שוב, מבקשת המלצה לנהג טוב ובטוח שיקח אותנו לשארם אל שייח, אנחנו 4 מבוגרים ו4 ילדים. המחירים שקיבלתי עד כה לא…

שוב, מבקשת המלצה לנהג טוב ובטוח שיקח אותנו לשארם אל שייח, אנחנו 4 מבוגרים ו4 ילדים.
המחירים שקיבלתי עד כה לא נורמליים כל כך…
תודה ?❤

לפוסט >>

הי אנחנו זוג עם שלושה ילדים עד היום אישתי לא הסכימה ליסוע לסיני היום לראשונה אמרה – נחשוב על זה. היא…

הי אנחנו זוג עם שלושה ילדים
עד היום אישתי לא הסכימה ליסוע לסיני היום לראשונה אמרה – נחשוב על זה. היא מעולם לא הייתה שם.
אני מכבד את תחושותיה ורוצה לחכות שהיא תרגיש בטוחה .מה אפשר להראות לה שתרגיש עוד תחושת בטחון.
בנוסף הצעות למקום ידידותי למשפחות עם חלדים אנרגטיים וחמודים
תודה

לפוסט >>

רוצה להמליץ כאן על נהג נהדר שלקח אותנו לשארם ובחזרה מוחמד אלסווי Mohamed ElSawy נוהג בטוח, נחמד מאוד והגון במחירים טלפון: +201227827754

רוצה להמליץ כאן על נהג נהדר שלקח אותנו לשארם ובחזרה
מוחמד אלסווי Mohamed ElSawy
נוהג בטוח, נחמד מאוד והגון במחירים
טלפון:
+201227827754

לפוסט >>

פוסט פידבק לאדם מיוחד: הגענו לנואייבה למלון סטרנד הנהדר ביום שבת בבוקר. יצרתי קשר עם אוסמה סאלמאן מראש מ O&R travel והוא דאג…

פוסט פידבק לאדם מיוחד:
הגענו לנואייבה למלון סטרנד הנהדר ביום שבת בבוקר.
יצרתי קשר עם אוסמה סאלמאן מראש מ O&R travel
והוא דאג לנו לנהג מונית, עומאר היקר, שחיכה לנו בגבול ודאג להעביר אותנו במחסומים וטיפל בכל הניירת.
יום למחרת הבת שלי חטפה זיהום בפה וחצי פרצוף התנפח לה.
התייעצתי עם סלמאן והוא לקח פיקוד ויצר קשר עם רופא מהמרכז הרפואי בטאבה הייטס שיחכה לנו, דאג לנו לאמבולנס שיקח אותנו למיון, יצר קשר עם הקבלה במלון ועדכן אותם שידאגו להסעה ונשאר בקשר רציף אותנו לוודא שהבת שלנו מרגישה טוב ונתן לנו הרגשה שמישהו דואג לנו פה והכל ללא תשלום וללא מחויבות בכלל. הכל קרה

לפוסט >>

המלצות לחושות שקטות לא של משפחות ונוחות לכניסה למים – שאפשר להיות בטוחים שאני לא אתקל מהטרדות מיניות של הבעלים…

המלצות לחושות שקטות לא של משפחות ונוחות לכניסה למים – שאפשר להיות בטוחים שאני לא אתקל מהטרדות מיניות של הבעלים או הסביבה ?

( סגרתי באבו חסן כבר וקראתי פוסט של בחורה שהוטרדה ובעקבותיו היו תגובות של בנות שאמרו שהן גם )

לפוסט >>

משנת 2006 היו בישראל 6,534 פיגועים ונסיונות דקירות וכו'. 434 הרוגים ו 1,276 פצועים. משנת 2006 לא היה שום פיגוע בסיני ושום…

משנת 2006 היו בישראל 6,534 פיגועים ונסיונות דקירות וכו'.
434 הרוגים ו 1,276 פצועים.
משנת 2006 לא היה שום פיגוע בסיני ושום הרוג או פצוע.
אז איפה יותר בטוח?
מדוע אין הערת אזהרה לישראל ויש רק לסיני?
הכל פוליטיקה וכלכלה.
מי שמפחד שיישן בבית מתחת לשמיכות כי בכל עיר בעולם יש פיגועים ובסיני לא.

לפוסט >>

לא ייאמן שישראלי נעדר במצרים ויש אזהרת מסע, וכולם פה מנסים לחסוך כמה שקלים במקום לרדת לאילת למקום בטוח וממשיכים…

לא ייאמן שישראלי נעדר במצרים ויש אזהרת מסע, וכולם פה מנסים לחסוך כמה שקלים במקום לרדת לאילת למקום בטוח וממשיכים לסכן את עצמם.

לפוסט >>

האם במעבר הגבול הישראלי והמצרי, מקבלים אשראי בתשלום של מס המעבר – לא ראיתי אף אחד שעונה על זה… האם…

האם במעבר הגבול הישראלי והמצרי, מקבלים אשראי בתשלום של מס המעבר – לא ראיתי אף אחד שעונה על זה…

האם בחופים הם מקבלים אשראי? והאם זה בטוח לתת אשראי…?

לפוסט >>

מתכננת לנסוע בפעם הראשונה אי פעם עם חברה לסיני בחגים ונתקפתי חששות. עד כמה נשים שם בטוחות? מה הקטע של…

מתכננת לנסוע בפעם הראשונה אי פעם עם חברה לסיני בחגים ונתקפתי חששות.
עד כמה נשים שם בטוחות?
מה הקטע של ההטרדות? האם זה נכון שיש הרבה?
האם לישון בחושה מרגיש בטוח?
מבחינת לבוש – האם אפשר ללבוש בגד ים? מה מקובל? מה לא?
תודה מראש ???

לפוסט >>

היי ❤️ אז אחרי פעם ראשונה בסיני-דהב, רצינו להמליץ על מישהו שעשה לנו חוויה שהתעלתה בהרבה מהמצופה. אנחנו רוצות להמליץ על מוחמד…

היי ❤️
אז אחרי פעם ראשונה בסיני-דהב, רצינו להמליץ על מישהו שעשה לנו חוויה שהתעלתה בהרבה מהמצופה.
אנחנו רוצות להמליץ על מוחמד ואחיו איברהים-שני אחים. היינו 3 בנות, מוחמד אסף אותנו מהגבול ובמשך כל השהות שלנו ליווה אותנו מהבוקר עד הלילה, הראה לנו את כל המקומות המומלצים בעיר, שמר עלינו והעניק לנו תחושת ביטחון בכל החופשה. הוא נהג זול ואמין בטירוף ששינה לנו לחלוטין את החששות מסיני.
בחזור נסענו עם אחיו איברהים והתרשמנו מאוד לטובה. הם דאגו להתייחס בכבוד, עזרו לנו ואפילו כשקנינו דברים כמו טבק השיגו עבורנו מחירים זולים יותר, היו קשובים ודאגו שנסתובב בביטחון בכל מקום.
המספר של מוחמד: محمد ابراهيم
+20 106

לפוסט >>

הי, נוסעת לבד לסטאר לייט קמפ בדיונה הקטנה. האם מישהי היתה שם לבד? מרגיש נח ובטוח? זה מקום לא גדול להבנתי,…

הי,
נוסעת לבד לסטאר לייט קמפ בדיונה הקטנה.
האם מישהי היתה שם לבד? מרגיש נח ובטוח?
זה מקום לא גדול להבנתי, האם מגיעים לשם ישראלים? למען תחושת השייכות?
תודה

לפוסט >>

אהלן, אנחנו זוג שפעם ראשונה נוסע לסיני. -לקחנו מלון קטנטן של שלוש בקתות בוטיק בדהב. אשמח לדעת איך מרגיש מבחינת ביטחון…

אהלן, אנחנו זוג שפעם ראשונה נוסע לסיני.

-לקחנו מלון קטנטן של שלוש בקתות בוטיק בדהב. אשמח לדעת איך מרגיש מבחינת ביטחון לא להיות במלון או קאמפ מלא ישראלים ממי שהיה? האם זוג לבד יכול להרגיש בנוח?

-הנסיעה ביום שישי לפני סוכות א׳. מתי כדאי להגיע למעבר הגבול כדי להמנע משעות בחום? האם למעבר שעות פתיחה בימי שישי?

המון תודה לעונים!

לפוסט >>

אהלן חברים! ? לא נוהגת לעלות פוסטים אבל הנושא הזה נראה לי חשוב ועוד לא ראיתי פוסט עליו. הוא יהיה ארוך אבל…

אהלן חברים! ?
לא נוהגת לעלות פוסטים אבל הנושא הזה נראה לי חשוב ועוד לא ראיתי פוסט עליו.
הוא יהיה ארוך אבל תהיו גיבורים כי אני מאמינה בכם.
אז בואו נדבר על זה! שנירקוליםםם.

חלק מאוד גדול מהכיף והקסם של סיני
הוא היופי שמתחת למים.
האלמוגים,השוניות וחיי הריף העשירים.
הרבה מהאנשים שמגיעים לסיני ישנרקלו בפעם הראשונה בחייהם שזה מרגש וכיף בטירוף!
גם אם שנרקלתם בעבר,סיני מעט שונה.
אז כמה נקודות שכדאי לדעת לפני שמתחילים.

נתחיל מהביטחון האישי שלכם ?
תכננו את השנירקול לפני הכניסה למים!
בסיני יש ריפים לשנירקול שהם קיר שהולך לאורך החוף שעליו בעצם יש את חיי הריף ואנחנו משנרקלים לצידו.
חשוב לדעת שלפעמים המסלולים האלו ארוכים ואין אפשרות לעצור

לפוסט >>